Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ABS hiba lehet? Motorindítás...

ABS hiba lehet? Motorindítás közben felvillanó ABS lámpa.

Figyelt kérdés
Miért van az hogy ha nagy hidegben ilyen minuszokban reggel elindítom a kint álló autót akkor amikor tekeri az önindító kb 2 mp kell neki míg beröffen először elveszi az ABS lámpát majd felvillantja egy pillanatra mikor már beröffent a gép fent tartja magát akkor meg megint elveszi. Az ABS működik, nagyon is, tegnap óta mikor már nincs fagypont alatt a hőmérséklet nem csinálja (lekopogom és hálát adok istennek). Volt más ügyben szakszervizben (márka) ahol lekérdezték a hibatárolót semmi baj nem volt, de mégis elég zavaró olyankor. Mellesleg kicseréltem benne a gyertyákat nem régen, így könnyebben teker, lehet az is közre játszik benne? Ez hiba egyáltalán?

2017. febr. 22. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Aki ilyenkor hibatarolot olvas oda se vidd a kocsid...

Gondolom testkabelt es aksit meg ilyeneket nem mért meg...

legolcsobb esetben csak az aksid dögledezik.

2017. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, más miatt vittem fékhibával mert szorult, és megnézte azt is, azt mondta az jó, bár szerintem csak rádugta a gépet azt ő szerinte jó, akkor jó, bár nem világít most hála isten, de akkor is elég furcsa az akku már nagyon régi de hamar beröffenti Banner 41Ah (kicsi autó gyári 28-ashoz képest ez egy paks.) de ez csak akkor jelentkezik ha nagyon hideg van, holnap elválik remélem nem világít.
2017. febr. 22. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:

2eves varta aksi! Mikor a -20fokos hideg volt 2hetig alig tekerte es hallani lehetwttt mire lwndulwtbe kap akkor indul...

Gyari 5w40olaj pedig az idevalo -20ba is... megfogta az olaj. Hiaba a gyari aksi merwt. Testkabelwm is jo. Minden jo.

2eves aksim kb. Torwdeket tudja mar sajna.

nekem is kigyuladt aztan elaludt. Azon csodalkozok beindult es lett gyujtas. Inditaskor annyira le esett a feszultseg

2017. febr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tuti az akksi miatt van. Én az egyik kocsinkon az ABS(+ nálam ASR) felvillanásáról tudom, hogy lassan akksit kell cserélni.

Indításkor az ECU lefuttat egy ABS tesztet, és ha nincs x volt, akkor hibát jelez. EZért ven ez gyenge akksi esetén. Indítani még indít, de már nem az igazi.

2017. febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma mondjuk könnyen betekerte az akku a mocit, és hála isten nem világított mondjuk simán beröffent, az a baj hogy nyomorult autó egy városi mókuskerékbe van zárva ahol "!!!szar!!!" utak és állandó kuplung csúsztatások várják napi 2*5-6km-n. Ha felhozom feltölteni akku töltővel ilyen BOSCH KL1204(már ezer éves) azzal nem lesz baja ha meg lesz bolygatva tudom a rádió "elfelejti" az órát, de ez a legkevesebb majd magát beállítja.
2017. febr. 23. 16:14
 6/6 A kérdező kommentje:
Az akkuról jutott eszembe, ahogy fentebb írtam városban van nincs 2-3e en a fordulat alig tölt bár alapjáraton is 14,4-7V van és terhelésen is 14,7V-ot tölt akkun mérve multiméterrel. Az izzóit szeretném kicserélni LED-re azért nem szól a rendőr ha az első helyzetjelzők szuper fényes (T10) LED-ek lennének nem igen van itt a közelben meleg fehér így hideg fehér lenne, 5000K. Tudom ez kb 10W-ot csökkent ill a 2db hátsó rendszám világítás (T10) az is ilyen led lenne, ha találok akkor meg a tolató lámpát is muszáj ledesre (21W) cserélni mert sötétben semmit se látni, létezhet valami nagyon fényes ilyen led lámpa? Ezzel karöltve amit tolatáskor használok a sorzárófény(hátsó ködlámpa) az is ilyen szuper fényes led lenne, közúton még senkit se láttam használni így én nem használnám, a fék lámpát is ledre kéne cserélni de nem tudom hogy mi az a fény erő ami látszik is és nem zavarja a mögöttem lévőt pl éjszaka, (21/5 hátsó helyzetjelzővel van együtt) Amit vettem égőt LED (elég drága és kínai, ha az Ebayen venném meg az ugyan olyat az jó lehet? (10db-ot kapok ott azért a pénzért amiért itt 1db ot)
2017. febr. 23. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!