Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van erre valamilyen közlekedés...

Van erre valamilyen közlekedési szabály? Mindenki dudál mint a .

Figyelt kérdés
Van egy párhuzamos út ahol 2 sávban haladnak előre az autók(városban) ha én le akarok menni a külső sávba mert ott kell majd lekanyarodnom jobbra és így belenézek a jobb oldali visszapillantóba és a hollteret megnézem mögöttem van egy autó tehát beférek,kiteszem az indexet és átsorolnék,de mi van akkor ha az felgyorsít? Megteheti hogy felgyorsítson?? vagy ha én már kitettem az indexet akkor nem gyorsíthat fel? Kötelező beengednie? Ha ilyenből kialakul esetleg egy baleset..tehát a jobb hátulja mondjuk a kocsimnak összetörik akkor mi az igazság?
2017. febr. 23. 10:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Kétlem, hogy direkt gyorsít. Szerintem rosszul mérted fel a helyet vagy a sebességét, esetleg elvetted a gázt. Úgy sorolj be, hogy mögötted maradjon követési távolság. Belső sávban haladva nem neked kéne lassabbnak lenned. Vedd fel a másik sáv ritmusát sorolás előtt!
2017. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
"Kétlem, hogy direkt gyorsít" :D Ne kételkedj benne.Egyébként konkrétan nem is rólam van szó.Én Audival járok és határozottabban sorolok be kevésbé akarnak letolni az útról meg hát hiába is...tesómnál a fiatnál viszont más a helyzet.Csak nem értem miért jó neki,igazából addig szivárog ha esetleg valaki be akar menni elé meg rágyorsítunk nehogy legyen előtte valaki? Én be engedem azt aki indexel,még azokat is akik határozatlanok..villantok neki hogy jöjjön csak. Most lehet hogy azt mondjátok hogy járjak újra kresszre,de nem tudok mindent...oktatóm is nagyon béna volt oktatásban sajnos.Na szóval párhuzamos közlekedésnél akkor lehet városban jobbról előzni mint írta valaki.Azt gondoltam hogy olyan mint autópályán. Jobbra tartási kötelezettség van városban párhuzamos közlekedésnél?Vagy ezt is rosszul tudom hogy jobbra tartási kötelezettség van,tehát aki lassabban megy az kihúzódik a külsőbe a gyorsabbik pedig belsőben.Nyílván ha valaki lekanyarodik balra oké h belsőben van.De utálom mikor a belsőben és a külsőben versenyeznek egymás mellett és nem is megy le balra a belsőben lévő.
2017. febr. 23. 18:18
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

Miért lenne más a helyzet egy fiatnal???


Nem tudom, ti merre jártok, én Naponta 2x30 km-t megyek Bp-agglomeráció útvonalon. Ezres Suzukival. És nő vagyok...

Ha átsorolok, Sosem dudálnak. Ha nincs elég hely, indexelek. Max. a 3. autó beenged. Nem bunkók, nem kell erőszakoskodni, hogy a fél helyre elkezdesz átsorolni... Csak jelezni a szándékod. Ez nem verseny, hogy ki foglalja el előbb az adott helyet...

2017. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Miért lenne más a helyzet egy fiatnal"


csak a tapasztalatomat írom le.

2017. febr. 23. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!