Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelni vásárlásban tudnátok...

Alufelni vásárlásban tudnátok segíteni? Minden további információ lentebb!

Figyelt kérdés
Nos, van egy Opel Astra F (2001. december, lépcsős hátú, 1.4, 60LE) autóm. Nagyon szeretem, megvigyázott darab. Eddig egy 13" alufelnin volt a nyári gumi. (A téli lemezen) Szeretnék nagyobbat venni rá, de nem tudom, hogy mekkorát vehetnék, a 15" még belefér, vagy az már tönkretenné a futóművet? Szóval 14" vagy 15"? Illetve nem tudom pontosan, hogy milyen méreteket kellene keresnem, mert ugye nekem 4 lyukú kellene, de láttam sok oldalon olyat, ahol univerzálisként hirdetnek többlyukú felniket. Illetve a középfurat átmérő az mennyi kell, hogy legyen? Használtat is szabad venni, vagy inkább újat érdemes. Várom a válaszokat. Köszönöm előre is. :)

2017. márc. 5. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt miért nem a gumiszervizbe kérdezed? Hidd el, ott sokkal jobban értenek hozzá.


De OK. Az új mindig jobb, mint a használt; ellentétben használtból is ki lehet fogni 1-2 normálisabb darabot. A német felnik keményebb fémből készültek, így strapabíróbbak, ellentétben az olasz felnikkel, viszont azokat emiatt könnyebb javítani. Az univerzális azért univerzális, mert sokféle autóra fel lehet rakni. Egyáltalán nem fontos, hogy csak 4 lyukú legyen a felni. A több lyukú azért jó, mert így hozzá tudod igazítani. Kerékőrt persze vegyél hozzá, bármit is veszel. Az sem nyújt 100% védelmet, de azért az is valami...


A colokat meg a középfuratokat a szerelőkre bíznám a gumisnál. Annyi azonban bizonyos, hogy nagyobb felnire nagyobb gumi is kellene, és a súlya ill. fogyasztása is megnő a kocsinak.

2017. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Google egy perc alatt megmondja neked, hogy milyen méretek kellenek. Az opel szerintem 4x100, középfuratot és ET számot kéne még megnézni. A nagyobb középfuratú tehermentesítővel felrakható. ET szám 5-7 mm-nél jobban ne térjen el a gyáritól. A futóművet nem teszi csak úgy tönkre a felni. Az alkatrészek élettartama csökkenhet valamennyit, de nem kell azért évente javíttatni, mert felraksz egy nagyobb kereket. A gumi komolyabb költség egy nagyobb felni esetén. Nézd meg, hogy az egyes felnikre milyen áron kapsz gumit, és melyik az, ami neked belefér!
2017. márc. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:

Nem mennék a bele a részletekre, elkopna a kijelzőm mire mindent leírok.


Ülj le egy olyan ember mellé, aki vágja a témát és számolgassatok. Ne olyanhoz aki látott felnit, hanem olyanhoz aki tényleg tudja...


Amik fontosak a kinézeten kívül:

-átmérő (szerintem a 16 jól mutatna rajta)

-szélesség

-lyukosztás

-ET

-középfurat: egy utángyártott alufelnin általában nagy szokott lenni hogy sok autóra jó legyen, kell egy központosító gyűrű és kész (2-5e/4kerék)


Ezután jöhet a gumiválasztàs hogy váltóméret legyen, de ezzel is jót lehet játszani.


A gyári ET-től eltérés tényleg csökkenti a kerékcsapágy élettartamát, de nem kell hetente cserélned. Nekem 6" ET45-ről 7" ET20-ra lett cserélve (épp a perem kiér a sárvédő vonaláig) és 40ezer km után sincs probléma.


A peremes felnik híve vagyok, egy Borbet T polír peremmel vagy hasonló jól mutatna

2017. márc. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hülyeségre ne hallgass! Egy olyan kicsi autóra viccesen néz ki a 16-os kerék, meg az alá már olyan széles gumi kéne, amit a hátsó ivben nem férne le és elkoptatná a szélét rugózáskor. Tudni kell az osztókör méretét. 195-nél semmiképp se tégy fel szélesebb gumit. És ne csodálkozz, ha többet fog enni a taligád.
2017. márc. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Beviz Elek ***** válasza:

Igaz, a sárvédőívet nagyon elrontották hátul gyárilag, rusnya lett a teteje és a lehetőségeket is csökkenti. Na ezért kell élőben nézni és méregetni.


16-os kerék, leültetve. A hátsó mehet a sárvédő mögé és az Azev A felni talán mégjobb, de Astra fórumokon körbe kell nézegetni hogy mik vannak.


[link]

2017. márc. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4x100-as a lyukosztás , nekem egy szett ATS classic 15colos van 195/40R15 gumikkal van fent 6 centis ültetéssel
2017. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!