Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lancia stratos-t lehet vezetni...

Lancia stratos-t lehet vezetni közúton, mint egy subaru impreza-t?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert ugye egy rally autó és ha nincs rajta a plusz fényszóró az elején akkor lehet vezetni közúton nem ? Mert láttam pár subarut ami ugye rally autó meg mitsubishi (lancer vagy evo volt nem tudom már) de ott parkolt a belvárosba. Szóval lehet azt vezetni mint normál autót ?

2017. márc. 11. 09:40
 1/3 Donald J. Trump ***** válasza:
100%

A versenycélra felkészített rally autóknak teljesíteni kell a közúti szabályozás feltételeit, hogy át tudjanak menni egyik gyorsasági szakaszról a másikra. Tehát igen. Hosszabb távokra nyílván inkább utánfutón viszik őket, de anno teljesen általános látvány volt, hogy Janika vagy Benik a WRC-vel ugrik le a közértbe: https://www.youtube.com/watch?v=xsMQoloHFD0

Ennek hátránya, hogy ha olyan sérülést szenved a szakaszon, amivel nem közlekedhet, gyorshajtást vagy más szabálytalanságot követ el, akkor ugyanúgy ugrik rá a rendőr.

2017. márc. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 veterán vas ***** válasza:

Nehezen értelmezhető kérdésed, több szempontból.

Pl. mi köze van a pluszfényszórónak a közúti vezethetőséghez? Igen föl van rá szerelve, de nem kapcsolja föl, csak a lezárt szakaszokon.

És mi az, hogy "láttam pár Subarut ami ugye rallye autó".

Nem, a Subaru utcai autó, aminek van rallye változata is.

Jah' és ettől lehet még vezetni mint "normál autót". ;)

2017. márc. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Honnan akartál volna lancia stratost szerezni apukám most őszintén, 500 darabot gyártottak belőle és mindegyik még azelőtt elkelt, hogy legyártották volna az összeset, és ez 40 éve volt...
2018. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!