Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik új SUV autót választaná...

Melyik új SUV autót választanátok Ford Kuga Titanium Technology, Kia Sportage Ex Prémium, Peugeot 3008 Allure?

Figyelt kérdés
Persze a legdrágább a Ford kb. 12M, majd a Peugeot 10,5M, vagy szintén a Peogeot más összeállításban 8,6M, végül a Kia 8,2M

2017. márc. 16. 00:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nissan X-trail mellett döntöttünk. Szuper autó!

Az egész család szerelmes belé, de több barát, rokon is odavan érte!

Lassan egy éve használjuk teljes megelégedéssel. Mindenféle terepen kipróbáltuk. Nyaraltunk, teleltünk vele, számtalanszor kirándultunk, dolgoztunk, szállítottunk. Sőt, off-road pályán is kipróbáltuk profi navigátorral, már háromszor. :-) Természetesen, valós off-road helyzetben is, mint tengelyig érő, traktorok által dagasztott tanyán is. Simán vette az akadályt! Havas, jeges úton sem hagyott cserben!

(Michelin nyári gumi, Continental téli gumi)

Városban is szépen lehet használni, a stop-start automatika kiválóan teszi a dolgát. Klímával vagy erős fűtéssel nagy dugóban kb. 7-8 litert eszik átlagosan. Utazásnál, félig autópályán haladva félig országúton, kicsi városi forgalommal, tehát vegyes úthasználattal 5-6 litert fogyaszt. A legjobb eredmény, amit eddig produkált 500 kilométeres távon, 4,3 liter átlagfogyasztás! Azért ez szép egy ekkora autótól, csomagokkal megpakolva, két felnőttel és két gyerekkel + egy 10 kilós kis kutyussal!

Full extrás, így minden kényelmi és technikai igénynek maximálisan megfelel. A 360 fokos parkolókamera-rendszer nagyon csúcs! Nélküle is megy a pakolás, de a segítségével ezerszer könnyebb. Be tud parkolni magától is, de én hamarabb megcsinálom magamtól, még nejem se nagyon használja ezt a lehetőséget.

Annyi mindent tud, olyan sok extra van benne, felsorolni is sok lenne. Kellett legalább 2 hónap, mire mindent kiismertünk. :-)


Nissan szerviz is érdemel néhány szót. Mi a Vizsla utcai Nissan Centrumba járunk (az autót is tőlük vettük). Volt már jó néhány autónk, saját és céges, de ennél jobb szervizt még nem láttunk! Nagyon profik, nagyon kedvesek, hihetetlenül segítőkészek a dolgozók, a környezet pedig makulátlan! Még a műhely is olyan tiszta, szinte enni lehet a padlóról. Ingyenes csereautót biztosítanak (ugyanolyat, mint a miénk). Kiegészítőket sokszor leakciózzák, mi is vásároltunk így 25 százalékkal olcsóbban. Minden alkalommal ingyen lemossák, kitakarítják az autót. Időszaki szervizelésre vidéki útról mentem sáros külsővel, belsővel. Kértem belül is takarítsák ki. Azt is megcsinálták grátisz! :-)

Egyszer voltunk garanciális javításon vele, részecskeszűrő tisztítás miatt. (Sajnos úgy alakult épp nem mentünk vele csak városban kb. 2 hónapig, az pedig igen sok egy DPF szűrős dízelnek. Azóta odafigyelünk erre.)

2018. jún. 6. 00:15
 12/12 A kérdező kommentje:

Természetesen azt akartam írni: ...tengelyig érő, traktorok által dagasztott sárban, tanyán is.

Hozzátenném, nem pár méter, hanem nagyjából 10 perces út, ami végig ilyen sáros, tócsás volt.


Még egy pozitív dolog, a Nissan Assistance szolgáltatás. Mi még nem próbáltuk ki (szerencsére), de mások tapasztalatából úgy hallom, kiválóan működik. Egész EU-ban kijönnek, segítenek. Elszállítják, megjavítják, biztosítanak csereautót vagy szállást (3 csillagos helyen), vagy hazautazási költséget fedezik. Itthon is jól működik! (utóbbit ismerős mesélte)

Nissan Assistance-tól én telefonos segítséget, azaz tanácsot már kértem, azonnal vissza is hívtak és segítettek. (fedélzeti számítógép beállítása végett)

2018. jún. 6. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!