Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legolcsóbb módja egy...

Mi a legolcsóbb módja egy hobbi versenyautó eljuttatásának versenyekre?

Figyelt kérdés

Adott egy okmányok nélküli versenyautó, ezzel szeretnék eljárni hobbi szintű versenyekre (évente kb 10 alkalom + gyakorlások). Hogyan a legolcsóbb?

Venni egy utánfutót, műszakiztatni, biztosítást fizetni rá és azzal vinni? P-s rendszám legálisan megoldható? Útvonalengedélyt lehet rá kérni? Vagy olyan versenyautót tartani ami műszakiztatható és fizetni rá a biztosítást? Van egyéb megoldás?



2017. márc. 20. 19:12
 1/4 veterán vas ***** válasza:

Próbálj meg rávenni egy ismerőst, aki bolondul az autósportért, hogy baráti áron trélerezzen el a versenyek helyszínére.

(cserébe nevezd ki csapatfőnöknek és boldog lesz)

Ha nem nagy távolságokban gondolkodsz, akkor háromszög az ablakban és rúddal vagy "kutyával elhúzod(nem főúton).

Azt ugye tudod, hogy rendszám nélküli autóval már csak zártpályásokon vagy szlalomokon indulhatsz?

2017. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá elég erős autód, és esetleg BE kategóriád is, akkor egy utánfutó trailer a jó választás, mivel elég gyakran kell szállítsd. A papírokkal meg a bürokráciával csak a baj van, meg amúgy is egy versenyautónak plussz amortizáció, hogy saját lábán vidd el a versenyekre. Ja és az utánfutót rendesen forgalomba helyezed, nem olyan nagy összeg, hogy P rendszámmal kelljen baszkódni.
2017. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a treler/automentő van ertelmes megoldás. A P rendszám nem lehetetlen, de legálisan aligha fog menni.
2017. márc. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sejtettem, de most már így tudom is. Köszi a válaszokat!
2017. márc. 21. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!