Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóban a klíma használat...

Autóban a klíma használat után förtelmesen büdös, dohos szag marad, mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Még a múlt évben volt a helyi Opel márkaszervízben egy akció, hogy 5000-ért kitisztítjuk, feltöltjük a klímáját

a kocsiban, ehhez képest vagy 15 ezret hagytam ott s amikor rákérdeztem, hogy fel van-e töltve is, íme a válasz: hát arról nem volt szó... Ekkora zsebmetszést még nem tapasztaltam. Irány a család szerelője, az fel is töltötte, egy darabig semmi dohos szag, kellemes citrus illat. DE tegnap a nagy melegben csak úgy próbaképpen benyomtam a klímát, hűtött, tehát működik, de utána azt

az orrfacsaró, dohos szagot egyszerűen nem lehet elviselni. Vezető és "anyós oldali" ablakok azonnal le,

de eltelt vagy 5 perc mire kiment ez a förtelmes bűz.

Mit ajánlotok, mit tegyek vagy hova vigyem, mert ez az állapot így fenntarthatatlan??



2017. márc. 21. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
normalis, tisztesseges szerelohoz, aki el is vegzi es kipucolja, feltolti rendesen.
2017. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezekszerint a tisztitast sem csinaltak meg normalisan. Ezt a szagot azert erzed mert a lecsapodastok, kialakulnak gombak, bakteriumok. Ezek a telepek arasztanak ilyen budos szagot, es ez azert sem jo mert akar meg is betegedhetsz tole. Interneten rengeteg olyan oldak van, ahol a kozeli szervizeket lehet ertekelni, biztosan talalsz egy normalis szervizt. Nem feltetlen markaszervizeket ajanlok, jo a maszek is , nem n is ott toltetem,tisztitatom a klimat semmi gond nem szokott lenni vele.
2017. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahol beáramlik a levegő az is ki lett tisztìtva?

Nálam is volt hasonló, az segített

2017. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 vatafak ***** válasza:
alul látsz csöpögést? mert ha nem akkor eltömődött a leeresztő rendszer valahol és pang benne a kicsapódott pára
2017. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

El kell vinni rendes tisztításra, ahol tisztességesen elvégzik.


Az egyik legszélesebben végzett a habos/vegyszeres, amikor egy csövön át a szellőzők vagy pollenszűrő felől tisztítóhabbal telefújják a párologtatót, hogy az leodja bacitelepeket, amik a szagot okozák. Hátránya, hogy, ha hozzá nem értő csinálja, akkor az oldószer másban is kárt tehet.


Kíméletesebb módszer az ózonos fertőtlenítés, amikor ózongenerátort tesznek az utastérbe, és elvileg ennek segítségébel ölik a kórokozókat. Ugyan még nem próbáltam, de nem tudom elképzelni, hogy így mechanikailag is meg lehet szabadulni a szennyeződésektől.


Sokkal olcsóbb, de csak 1-2 hétig hatásos a klímatisztító patron. Elve hasonló, mint az ózonosnak. Ezt már próbáltam, tényleg csak 1-2 hétig hatásos.

2017. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alul nem látok csöpögést. Ma nézi meg a melóhelyi szerelő-kolléga, aztán meglátjuk mit tehet.
2017. márc. 22. 08:03
 7/7 anonim válasza:
100%

Én csak split klímával foglalkozom az autóklíma tisztításhoz autót is kell tudni szerelni, ezért ezt én is autószerelővel csináltatom.

A klímabomba és az ózon csak ideiglenesen fertőtlenít, de nem tisztít, a hab, mint feljebb írták már egy csomó kárt okozhat, ha a szellőzőcsőbe fújják. Egyébként a hab jó cucc, csak nem az autóklímákhoz.

Az egyetlen megoldás az, ha hozzáférhetőre bontják a hőcserélőt és a ventilátort és szépen elmosogatják, mint ebéd után a tányérokat. Az összes többi módszer a varázslás kategóriába tartozik.

2017. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!