Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó, hogy az 1,4-es...

Miért jó, hogy az 1,4-es (vagy kisebb) kocsidra sportdobot raksz, és 40-nél olyan hangja van, hogy beszakad az ember dobhártyája?

Figyelt kérdés
Valaki legyen szíves indokolja már meg, mi a jó abban, hogy a teljesen gyári hajtásláncú kocsinak akkor a hangja, mint egy versenyautónak? Nem érzitek ezt szánalmasnak? Kicsit olyan, mintha magadat csapnák be, nem?
2010. máj. 11. 17:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, akinek lerohadt a 4 éves autójáról a gyári dob, elvitte egy szerelőhöz, aki mondta neki, hogy a gyári nagyon drága meg minek, majd ő szerez 10ezerért, olcsó, új dobot, felrakott neki, egy "sport" dobot, ráadásul jól az autó alá és nem hogy kívülről van vicces hangja, de bent se lehetett megmaradni a hangjától.

De a kérdésre:

Nekem nincs sport dobom, 1.8-as benzines autóm van, de eszembe nem jutna felrakni egy ilyen vackot, fölösleges.

Aki kicsit is ért az autókhoz, az úgyis tudja hogy a mély hang mögött 70 ló bújt meg :D

A favorit hang:

Subaru Impreza wrx sti ISTEN!!!

2010. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Én ezt tudom. Meg hát vasalószviftből ritka a 200 LE-s változat, na. :D

Utaztam már én is "sportdobos" autóban, és hát tényleg idegesítő hosszú távon, a tulaj szerinte is.

2010. máj. 11. 18:18
 3/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ugyan olyan szánalmas, mint a "vicces"/"menő" rendszámtáblák az ablakokban, a hatalmas hifi egy lepukkadt 1.2-ben, vagy a spoiler.


Nekem az volt az 1.6-osomon amikor megvettem, bár az egy szuper Remus volt, ami városi tempóban nem volt hangos, és gyönyörű hangja volt de autópályázásnál már túl hangos lett és nem lehetett beszélgetni úgyhogy ment a háztól.


Ehhez hasonló volt, de csak egy csövű és ennél halkabb.

http://www.youtube.com/watch?v=dfGbvWknbyg

2010. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem az ehhez hasonló mély hangot,egyszerűen tetszik...Bár a kocsimon nincs ilyen,mert lehet tényleg hosszútávon elviselhetetlen:S
2010. máj. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Csak ez kicsit olyan, mintha a keszegre ráírnám, hogy cápa.
2010. máj. 11. 19:01
 6/25 anonim ***** válasza:
Én is hülyeségnek tartom a sport dobot, DE ez másokat miért zavar? mindenki arra költi a pénzét amire akarja, nem? honnan tudod, hogy nem teljes sportkipu rendszer van az autó alatt ami teljesítményben és fogyasztásban is számít? ennyi erővel mindent meg lehetne kérdezni "miért jó hogy más felnit raksz az autóra?" "miért jó hogy üléshuzatot húzol az ülésre?" stb stb
2010. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Azért, mert mondjuk a felni az a saját ízlése kérdése, hogy neki úgy jobban tetszik a kocsija. Amúgy meg többnyire 1,2-es Swift meg 1,4-es VW Polo nem igényli a teljes rendszert a ~60 LE-höz. És hogy miért zavar? Mert megyek az utcán, aranyapám megy 30-al, és olyan hangos, hogy beszakad a fülem. Arról nem is beszélve, amikor este az utcában pörgeti kettesben a sok böszme, úgy élmény aludni, vagy hogy a TV-t se hallom a hangjától.. Vagy ha belegondolsz, valakinek esetleg van kisbabája, és végre hajnalndó aludni, arra tuti felébred, és kezdi a sírást újra. Csak ezért zavar. És akkor még arról nem is beszéltem, hogy szánalmas az egész összhatás. Olyat is ismertem, aki meg tudta csinálni normálisan, hogy akkor volt bazi hangja, ha pörgeti a motort a magasabb tartományban, normál közlekedésnél nem zavaró.
2010. máj. 11. 20:32
 8/25 anonim ***** válasza:

Hát ja, engem is rohadtul zavar a sok 1,2 streetracer..


Amúgy Suzuki 1.0 háromhengeres meg 1.3 négyhengeres van.


1.2 nincs :D max fúrt 1.0 :DD

2010. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Bocs, nem ismerem őket, valakitől így hallottam. De a helyzetet azért jól írja le, amúgy meg az a +/- 100 ccm...
2010. máj. 11. 21:03
 10/25 anonim ***** válasza:
Csak.Azért mert nekem ez tetszik.Ennyi.Vkinek más tetszik.
2010. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!