Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan OMV kút, ami csak...

Van olyan OMV kút, ami csak papíron az, de gyengébb üzemanyagot árul?

Figyelt kérdés

Még télen tankoltam az egyik Shell kútnál, ami régebben Tesco kút volt, és eléggé meglepődtem, hogy mennyire rossz minőségű üzemanyagot kaptam. Durván megnőtt az autó fogyasztása, a motor hangját rossz volt hallgatni. Mondták az ismerőseim, hogy ők nem is tankolnak már ott, mert ugyanezt tapasztalták.

Felmerült bennem a kérdés, hogy az OMV-nek is lehet ilyen kútja? Nézegettem az üzemanyag árakat, és itt, ahol lakom, a MaxxMotion 30 forinttal drágább, mint a 20 km-re lévő OMV kúton. Nyilván az is közrejátszik, hogy a városunk mellett megy az autópálya, de maga a töltőállomás nem a pályán van, hanem a belváros közepén.



2017. márc. 23. 11:54
1 2
 11/13 BiTOPro97 ***** válasza:
"Van olyan OMV kút, ami csak papíron az, de gyengébb üzemanyagot árul?" - Nincs, és ellenőrzik is őket széleskörűen. Túl drága a brand.
2017. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Több autószerelő ismerősöm is mondta, hogy ezek a prémium üzemanyagok meg drágább benzinek csak egy nagy beetetés.

Ők is a legolcsóbb helyen tankolnak a városban, nem egyszer találkoztam velük, én is oda járok. Mikor máshol tankolok (akár Mol, OMW, satöbbi) semmilyen különbséget nem tapasztalok. Tizedpontosságra egyáltalán hogyan lehet fogyasztást mérni? Honnan tudod mennyi üzemagyag volt a tankban mikor tankoltál? Pillanatnyi fogyasztás meg nem egyenlő a tényleges fogyasztással.

Én is minden tankolásnál ellenőrzöm, hogy mennyit fogyasztott az autóm. Tudom, hogy 10 liter körüli érték megfelelő, azt nem figyelem (és ilyen pontosan nem is lehet) hogy az 10,5 liter vagy 9,5. Egyszerűen képtelenség ekkora pontossággal mérni.

2017. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 BiTOPro97 ***** válasza:

Prémium üzemanyag prémium autóban lóerőt, vagy mai nevén kW-ot is ad ami durva, miközben kíméli is az autót. Egy használtan vett pár milliós autóba tényleg kár még, ez tény. De ahol V8 van és újszerű az autó ott visszaszolgálja még kímélésben is, pedig az is jobban húz, és tol is (mert mondjuk 4x4).

De egy tény van egy-két cég ahol tesznek a minőségre, és nem azok a legolcsóbb helyek mind.

2017. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!