Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbizhato olcson fentarthato...

John117 kérdése:

Megbizhato olcson fentarthato autot keresek. Melyiket inkabb? Vw polo (3) vw polo classic, seat cordoba, seat toledo (95 es 99 kozottiek) suzuki swift. Van a vw olyan megbizhato mint a suzuki?

Figyelt kérdés

2017. márc. 27. 02:53
 1/7 anonim válasza:
64%
10 éve használok egy 2001-es Polo Classicot és még nem tört ki a kereke. :D Ezzel ellentétben Suzuki Swiftből már három ilyen esetet is láttam, egyet pont szombat éjjel. 2011-ben volt egy váltó+kuplung cserém, ami zsebbe nyúlósabb volt, azóta rendben van. Az elektromos ablak szokott kínlódni és a hátsó sárvédőkre is érdemes odafigyelni, mert hajalmosak rozsdásodni. 1,4 16v benzin, ez elég jól húz szerintem, de azért iszik is 6,8-7,2 liter a vegyes fogyasztás. Szokták mondani, hogy érdemesebb a 8 szelepes változatra beruházni, mert az tartósabb. Abból szerintem az 1,4 8v elég gyengusz lehet, szóval inkább 1,6 8v. Az említettek közül legfeljebb a Toledora cserélném le (ha mindenképp Seatot akarnék és nagyobbat, mint a PC). Azt tudni kell, hogy a hátsóüléseken nincs túl sok hely, ha elöl kényelmesen helyezkedünk el. A csomagtartója viszont jó nagy.
2017. márc. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1


Hiába te vigyáztál rá sajnos a nagy részüket vagy széthajtotta valami helyimenő vagy a rozsda erősen eszi, és ez igaz a Cordobára meg a Toledora is. Nagyon meg kell nézni.

2017. márc. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek modellek, oké, de évjárat?


A 2006-os swift pl. megbízható és jó kis autó. A régi swiftet nem venném meg, persze motorikusan az sem rossz. VW is jó, seat is jó, nagyon nem fogsz mellé egyikkel sem. Ez inkább állapotfüggő, hogy épp jót fogsz-e ki, vagy túlhajtott rosszat.

2017. márc. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat! Vegre hasznos dolgokat hallottam nem csak (farokmėregetėst) a polo classic az elsoszamu jelolt, igen enis egy egyszerubb motorral szeretnem, pl 8szelepes 1.6. Neked kulon koszonom h irtal mert mar nagyon kivancsi voltam egy tulaj velemenyere
2017. márc. 27. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt 96-os Toledo-m, 1.6SE, motorikusan elpusztíthatatlan volt (mai napig fut ismerősnél), viszont mostmár erősen csámcsog rajta a rozsda. Megbízhatóságra egy VW szerintem soha nem lesz olyan, mint egy Suzuki, mondom ezt úgy, hogy soha nem hagyott az útszélén, pedig több helyen voltam vele külföldön is (17-18 éves korában). A mindennapi használatot kényelmetlenebbé tevő idegesítő hibái voltak pl. el. ablakokkal mindig volt gáz, de legalább az alkatrész fillérekért volt hozzá.
2017. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszod!
2017. márc. 28. 02:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Valahogy az Opel-ek kimaradtak, pedig olcsón karbantartható jó kis autók. Mondom ezt úgy hogy egy Cordoba tulaj vagyok.
2017. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!