Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak egy Golf 4?

Első autónak egy Golf 4?

Figyelt kérdés
19/F vagyok, 1 éve van jogsim, amit az autóra szánok 700 ezer forint. Nincs még nagy rutinom, de szeretnék azért egy erősebb változatot, persze az arany középútnál maradva. Tehát én az 1.8 125 lóerős változatokat nézem, ami ebbe belefér, s talán esélyesebb, hogy kifogok egy jobbat, szemben a 150 lovasokkal. Mik a tapasztalatok?
2017. ápr. 2. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
(21F) Nekem az első kocsim egy 2005-ös seat ibiza 1.4 benzines 75LE (a seat ibiza tulajdonképpen szinte ugyanaz ming a golf). Az enyém elég gyenge autó de viszont keveset is fogyaszt. Amit írtál az elvileg benzines. Ha így van akkor készülj hogy sokat fog zabálni. Ugyan erős lesz de ha pl csak melóba járásra kell akkor egy gyengébb 1.4-1.6 os motor is elég szerintem. Bár ez attól is függ hogy hogy állsz anyagilag. Egyébként én nem támogatom a szutyok autókat elsőnek mint pl egy suzuki swift. Ha már az ember vesz egy autót akkor azt mindig hosszú távra kell tervezni. A golf egy tökéletes autó bár Wolkswagenhez híven vannak benne hibák de aránylag olcsó a szervíz.
2017. ápr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a motor van nekem audiba, 11-15liter attol fugg hogyan tolod neki.. Igaz az enyem gyari 180 lovas
2017. ápr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első autónak ez teljesen jó. Persze vétel előtt alaposan át kell nézni rajt mindent, nehogy valami túlhajtott bontószökevény legyen.
2017. ápr. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy írták 11-15 literes fogyasztás. Az én 1.4-esem pedig 6-7, legfeljebb 10 liter körül eszik. Tehát ahoz mérd az aztót hogy hogyan keresel. Még valami. Sokaknak a mániája hogy az autóban kevés k. Legyen. Ez érthető ks de a piac a vevőkhöz igazodik. Rengeteg autó ami alacsony km-errel van az tekerve van. Tehár ne a km állás legyen az elsődleges a kocsinál, hanem az állapota. Ha jól szervizelt, karbantartott akkor egy 200000 fölötti autó simán kehet jobb mint egy 90000-es.
2017. ápr. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom a 4-es honnan szedte ezt a 15literes fogyasztast egy 1.8-as szívó motortól.....az 1.8Turbot is ütni vágni kell ilyen fogyasztashoz......a spritmonitor szerint az 1.8 125lovas motorok atlaga 9.17liter /100km

Az 1.4-est meg el kell felejteni illyetve jo messzire elkerulni!Alig birja vonszolni magat vele az auto cserebe meg fogyaszt is bőségesen!

2017. ápr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az 1.8 szívó el van 8l-el városban simán.
2017. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam egy újabb Swiften is egyébként, de apámé is megeszi városban a 9-10litert. Úgyhogy valahogy úgy gondolom, hogy amit egy japán autó szervizelésén megspórolok, azt elviszi az üzemanyag, s nincs meg az élmény sem.
2017. ápr. 3. 18:11
 8/10 anonim ***** válasza:

1.8 szívó télen városban valóban ehet 11-15 litert, nekem 1.6 VW evett télen a városban 10 litert.

Az eredeti kérdéshez visszatérve: a 125 lóerős 1.8-as az Magyarországon pont jó az átlagos közlekedéshez.

2017. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"s nincs meg az élmény sem"


Mi az az "élmény" amit egy 4-es golf meg tud adni de egy swift már nem????

2017. ápr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez csak az én véleményem, valahogy egy Golf kényelmesebb, minőségibb, jobb vezetni. S itt nem a Suzukit akarom leszólni az sem rossz, de nekem nem tetszik.
2017. ápr. 5. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!