Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell visszaváltani egyesbe?

Mikor kell visszaváltani egyesbe?

Figyelt kérdés
Egy 75 lóerős autóban ha 7-8 km/h-val megyek akkor már érzem hogy szenved az autó kettesbe visszaváltáskor. Kevés gáz lenne a probléma? Nagyobb gáznál meg már érzem hogy nagyon felpörög a motor és úgy ráengedni a kuplungot meg nem egészséges gondolom. Mert mindenki mondja, hogy csak akkor kapcsoljak egyest ha már áll az autó de szerintem ez hülyeség.
2017. ápr. 7. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne hogy álljon az autó egyesbe váltáskor? 7-8 km/h sebességnél simán vissza lehet tenni 1-be. Az a hátramenetre vonatkozik hogy álljon az autó visszaváltáskor.
2017. ápr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lenyomott kuplunggal ne adj gázt, mert semmi értelme.

Ha nagyon lassan mész, szinte állsz, vagy nagyon meredeken mész simán kapcsolhatod menet közben az egyest, mint bármelyik más fokozatot.

Ez az "egyesbe csak álló helyzetbe kapcsolunk" csak egy ökölszabály, ami nem minden esetre érvényes.

2017. ápr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régi autóknál volt ilyen, hogy tényleg nem ment az egyes recsegés nélkül, csak ha már állt, vagy szinte állt.

De ami 30 évnél fiatalabb, abban 100% hogy nem így van. (kivéve az egyenes fogazású, meg hasonló, nem hétköznapi váltók)

2017. ápr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
10 km/h alatt már minden autó kéri az 1-est. Főleg az ilyen gyengébb benzinesek. Menet közben is lazán be lehet tolni egyesbe, érzéssel.
2017. ápr. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hideg még a váltóban az olaj, nem biztos hogy veszi az egyest gurulva. Én ilyenkor dupla kuplung-gázfröccsel teszem vissza. Ha a forgalom engedni (nem lihegnek a tarkódra) akkor állj meg inkább egy pillanatra amíg beveszi az egyest aztán indul el újra.
2017. ápr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én autóm akkor kéri az 1est ha teljes terheléssel (20mázsa) megyek fel a 18%-os emelkedőn.

M22

2017. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az oktatók miért nyomják még mindig ezt az "1-est csak elinduláshoz" általuk vélt szent állítást, mert egy ordas nagy f**zság. Emlékszem, amikor tanultam, és mondjuk körforgalomba akartam beférkőzni, és 2-3 kmph-val döcögtünk, kettesben majd meghalt az a kis tragacs alattunk, cégig csúsztatott kuplung és majd lefulladó motor, de ne váltsak vissza, mert az "csak elindulásra van".

Érzed azt, ha magas neki a fordulat, akkor vissza kell váltani.

Ez nincs sebességhez kötve, autó válogatja, hogy hol kényelmes még neki, nem kell csak azért kettesben szenvedtetni, mert az oktató ezt mondta, az ő szavuk sem szent.

2017. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
**ha alacsony neki a fordulat
2017. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 ban indulok. Harkov T16M
2017. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zizizabalo ***** válasza:
Nekunk volt w203-as mercedesünk, ami bár lehet a kora miatt is, de tudtommal gyárilag ilyen a váltója, hogy főleg hidegben, de általában is nehezen veszi az 1-es és 2-est.
2023. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!