Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát probléma, mi a...

Termosztát probléma, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy Opelről lenne szó. Valószínűleg nem jó benne a termosztát, így nagy menetszél közben a víz hőmérséklete túlzottan leesik (60-70 fok).


Attól félek, hogy ha kicseréltetem a termosztátot, annál előfordulhat olyan hiba, hogy nem nyit ki, így megsütve a motort.

Jogos a félelmem? Mennyire alacsony a 70 fokos víz hosszútávon?



2017. ápr. 9. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy új termosztát miért ne nyitna ki? De ha parás vagy akkor beszerelés előtt kipróbálhatod egy liter vízben a konyhában is :)
2017. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Durva lenne, ha úgy árulnák az új termosztátokat, hogy nem nyitna ki :D
2017. ápr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi van? Gumit se cserélsz, hátha pont hibás lesz és durrdefektet kapsz?

A termosztát dolga, hogy kinyisson. De ha nem nyílik ki és látod, hogy a motorvíz kezd forrani, akkor megállsz. A 70 fokos víz nem optimális a motornak, nem azért 90 fok az üzemi hőmérséklet, mert a mérnököknek jobban teszik a 9-es szám mint a 7-es.

2017. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A régi motoroknál ha a termosztát megmakkant, akkor felforralta vizet.

A mai modern motoroknál pont fordítva van. Nem tud felmelegedni, mert nem nyitja ki a kis kört, vagy ahogy tetszik, nem zárja le a nagy kört.

Szerinted mért pont a hideggel van gondod, nem a meleggel?

A 90* az ideális, nem a 60-70.

2017. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A termosztátoknál pont az a hiba fordul elő mindig, hogy túl hamar nyitnak, nem fordítva. Be vannak ezek biztosítva, szóval no para. Meg tegyük fel, ha mégsem nyitna ki, úgyis rögtön észre (kéne) vedd, hogy melegszik a motor, és akkor megállsz. De én személy szerint ilyenről még nem is hallottam, hogy ezért süljön meg a motor.
2017. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem így értettem, hanem a későbbiekben :)

A későbbiekben szorulhat úgy, hogy nem nyitott, hanem zárt állapotba marad?

Köszi az eddigi válaszokat.

2017. ápr. 9. 18:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Pár autóval, meg termosztáttal találkoztam, de zárva maradttal még sosem.

Lehet még a jeladó gomba is hibás(gyakori)

2017. ápr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értsd már meg, h akár hogy is szorúlna meg, nem okozhatna olyan hibát, h megfőjön a motor!
2017. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!