Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg fogom bánni, miután...

Kevin42 kérdése:

Meg fogom bánni, miután eladtam az autómat?

Figyelt kérdés

Elsőre nyilván az a válasz fogalmazódik meg sok emberben, hogy ezt csak én tudom eldönteni, éppen ezért szeretném leírni a történet hátterét is.

21 éves egyetemista vagyok, tavaly nyáron alapos körültekintés után megvettem életem első saját autóját, ami egy 2002-es 1,6-os Volkswagen Golf 4. (Előtte édesapám nevén lévő kis Fiat Cinquecento-ját vezettem)

Az autóval lekopogom ez idő alatt semmi probléma nem volt, minden törődést megkap, én is és édesapám is elég lelkiismeretesek vagyunk.

A problémám a magas kötelező biztosítási díj. Koromból, és lakhelyemből (Budapest) kiindulva már tavaly is elég horribilis árat kértek, viszont az idei évben a bónusz-szint változás ellenére is 40.000(!) ft-tal növekszik a díj, ami így már 130.000 ft-ot kóstál egy évre a legolcsóbb biztosítónál is. Édesapám pont azzal biztatott anno az autóvásárlásra, hogy jobb minél előbb belevágni a saját autó projekt-be, hogy később olcsóbb legyen stb. stb...


Nem szívesen válnék meg tőle, meglehetősen a szívemhez nőtt, de ilyen biztosítási díj mellett egész egyszerűen indokolatlannak tartom az autó fenntartását. Ez idő alatt (1 év) egyébként 10.000 km-t mentem vele. Zömében egyébként munkához használom, de diákként értelemszerűen ezek csak alkalmi lehetőségek, nem tudok egyelőre fixen kalkulálni, hogy a jövőben megéri-e nekem az autó vagy sem.


Annyi szerencsém van, hogy ha tényleg az eladására adom a fejem, akkor valószínűleg ugyanazon az áron el fogom tudni adni, mint amin vettem.


Túlságosan elfogult vagyok és csupán érzelmi alapon ragaszkodom az autóhoz (mint ahogy édesapám mindig is tette), vagy valóban kár egy jó állapotú, problémamentes autótól megszabadulni, ami az egyetem után (1,5 év) bőven ki fog tudni szolgálni és hű társ lesz?



2017. ápr. 14. 17:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%

Az nem fordult meg a fejedben, hogy dolgozz kicsit hétvégén? Nagyjából 1 havi bérből megvan az éves biztosítási díj. Ez egyáltalán nem sok.


Másrészt egy problémamentes autótól kár lenne megválni, persze egy 15 éves autó nem életbiztosítás. Pár éven belül úgyis cserélni kéne.

2017. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
25 éves vagyok, B01-ben, és 71 ezer az éves biztosítási díj. Valamit nem jól csinálsz, vagy rossz biztosítónál vagy. Nézz körül.
2017. ápr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne hogy eladd!!!



Ja, A betűs biztosító... A00-ból lépek B1-be, eddig fizettem 48 000-et, azt is sokalltam, most kellene bónusszal 69 000-et fizetnem, biztosítós hölgyike, "nem okoztam kárt?" kérdése után azt mondta, ennél olcsóbbat úgy sem találok!


Kedvetlenül kullogtam haza, majd beírtam oldalra az adataim, ezt dobta ki:

B1, 1.9-es motorral, egy évre előre fizetve évi 30 000.

Igaz, hogy kicsit idősebb vagyok, mint te, de egy nagy autóra fogok fizetni, lényegében bónusz nélkül 30 ezret, te se hagyd a tiédet!


Van olyan biztosító, amelyik öreg autóra is ad kedvezményt, legolcsóbb a lehívással történő, egy összegű fizetés.

2017. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%

Én azért nem adnám el ha nem muszáj, de ha nem tudod fizetni a kötelezőt akkor két lehetőség van amit én átgondolnék. Egyik az hogy beszélj apáddal vagy valamelyik családtagoddal hogy nem-e venné át a nevére a bónuszok miatt, vagy ha van egy zárt hely ahol tudod tárolni és tudod hogy sokáig nem fogod használni akkor ideiglenesen vond ki a forgalomból, és ha már lesz pénzed akkor vissza és ennyi. Persze az sem jó ha az autó sokáig áll egy helyen, de ha megtudjátok oldani hogy néha beindítjátok akkor az úgy oké is.

Én azért ezt alaposan átgondolnám. Lehet eltudod adni amennyiért vetted, de nem látok rá sok esélyt, szóval ne éld bele magad ebbe.


"Édesapám pont azzal biztatott anno az autóvásárlásra, hogy jobb minél előbb belevágni a saját autó projekt-be, hogy később olcsóbb legyen stb. stb... "


Kedves apud belegondolhatna abba is hogy rendben van a saját autó, de ezt célszerű akkor ha már van állandó biztos jövedelmed ami a megélhetésed mellett fedezi ezek költségét. Meg nem kell ahhoz saját autó hogy legyen bónuszod, ahhoz kellenek olyan évek amit balesetmentesen vezettél le, tehát mióta van jogsid és nem volt baleseted akkor lesz bónuszod egy idő után. Meg hát igen sajnos magasak az árak, én ezért nem vettem még autót mert igaz telne a fenntartására, de teljesen felesleges mert nekem minden itt van közelbe, munkába járáshoz ott a céges autó amit bármikor használhatok magáncélra ha szólok a főnökömnek és én állom az üzemanyagot arra a távra.

2017. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

A biztosítók már csak ilyenek...

17 évesen szereztem jogosítványt, de saját autóra még ezt követően 10 évig nem volt szükségem. Addig eleinte a családtagjaim autóit kaptam kölcsön néha-néha ha nagyon kellett, később céges autókkal jártam nem is keveset. 10 év alatt bő fél milló km-t levezettem balesetmentesen. Csakhogy ez a biztosítókat egyáltalán nem érdekli. Mikor megvettem az első saját autómat ennyi balesetmentes vezetési tapasztalattal a hátam mögött, ugyan úgy A00-ba raktak, mint egy friss jogsis tinit.

Nem teljesen igazságos ez így, de valahol érthető, mert dokumentumokkal igazolni azt hogy mennyit vezette valaki a nem saját autóját elég körülménye lenne. Az viszont hogy mióta van autód, tiszta sor.


Ami viszont nálam is kiveri a biztosítékot az az, hogy én is arra számítottam, hogy ahogy nő a bónuszom, úgy fog majd csökkenni a díj. Ezzel szemben pont ellenkezőleg történik. 5 éve van meg az autóm. Azóta se volt még csak koccanásom se. Mégis minden évben ahogy magasabb bónuszba lépek úgy nő több ezer forinttal a díjam. Hiába kalkuláltatok díjat, hiába kötöm újra, akkor is drágul. Most ott tartunk, hogy B05-ben majdnem a dupláját fizetem annak, amit A00-ban fizettem. Pedig semmi változás nem történt az adataimban. Nem lettem fiatalabb, nem felejtettem el vezetni, a kocsi is ugyan az csak 5 évvel öregebb.


Kérdező! Az hogy mennyire vág földhöz évi 130.000Ft és mennyire nélkülözhetetlen az életedhez az autó, azt csak te tudod. Én a helyedben csak emiatt valószínű nem adnám el, még ha nekem sem lenne jó a szájízem, ha ennyit kellene kicsengetnem gyakorlatilag a semmiért. Sok mindenre kell adót, illetéket fizetni amiért közvetlen ellenszolgáltatást nem mindig kapunk. Fogd fel ezt is így!


Amúgy az autómhoz én is hasonlóan állok hozzá. 5 éve velem van jóban, rosszban, sok emlék köt hozzá, kiszolgál, különösebb probléma nincs vele, de már bennem is felmerült az eladás gondolata. Most már megengedhetnék magamnak jobb, újabb autót. A mostanit sem szeretném ha rámöregedne és nálam lenne eladhatatlan. Semmi baja nincs csak 12 éves és viszonylag sok benne a km, ami még több lesz ha évekig még várok. Nehéz elhatározni magam, hogy akkor most megválok tőle, de előbb-utóbb muszáj lesz. Az biztos, hogy mikor elviszik tőlem meg fogom könnyezni. :)

2017. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jól átbasz a biztosítód, budapesti 30 évesként 130LE kocsira A00-ban 48-at fizetek.

Válts biztosítót,a kocsit nehogy eladd, meg fogod bánni, a 10e km magán használatban már rendszeres vezetés, tuti hozzászoktál már higy van kocsid

2017. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!

Örömteli olvasni, hogy mások (is) kitartanának a kocsi mellett, viszont azokat nem igazan értem akik kételkednek abban, hogy számomra az összes létező adat megadásával az említett összeget dobja ki a kalkulátor. Természetesen dolgozom egyébként amennyire az időm és energiám engedi, de ezeknek a munkáknak csak egy bizonyos százalékában előny/szükség a kocsi birtoklása.

2017. ápr. 15. 00:09
 18/19 anonim ***** válasza:
Próbálj kalkulálgatni, kedvezményeket igénybe venni, én is azt látom, hogy sajnos a biztosítók díjemelése elviszi teljesen a bónuszt kb. ugyanannyit fizetek b04-ben, mint amit a0-ban fizettem. Az autót semmiképpen nem adnám el a helyedben szerencséd van vele, hogy 15 évesen is fitt állapotban van még és évi 10 eKM még Pesten is sok lenne végig tömegközlekedéssel.
2017. ápr. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem még messze van az évforduló, de kíváncsiságból az adataimmal kalkuláltattam egyet ha most kéne kötnöm biztosítást, mennyiért lenne. Hát emelni fognak rendesen idén is, erre már most készülök.


34 éves vagyok, pécsi lakhellyel rendelkezem, 101 lóerős, 12 éves tucatautóm van, B05 a bónuszom, 2000 óta van jogosítványok, kárt még életemben nem okoztam.

Ezekkel a paraméterekkel a biztositas.hu szerint 45.000Ft a legolcsóbb éves kötelező biztosítás baleseti adóval, amibe minden kedvezmény már benne van.


Sokallom. Ez alapján egy budapesti húszon évesnek, simán el tudom képzelni a hat számjegyű biztosítási összeget.

2017. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!