Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha labujjhegyen er le a labam...

Ha labujjhegyen er le a labam a motorrol? Aki hasonloan van mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés
26 eves 163cm 50 kg nö vagyok.Jelenleg 2 kocsink van de most a varosban dolgozom igy a 2 auto sok.az egyiket eladjuk de kellett egy robogo az auto helyett(varosban tökeletes nem draga).Vettünk egy Piaggio Gilera DNA 50-et.Sportos kis robogo.Az a problemam h labujjhegyen er le a labam.110 kilo a moci es picit felek téle h elesek.meg nagy utat nem tettem meg vele mert kulfoldon elünk es itt rendszam kella mocira ,még varjuk a rendszamtablat.szoval... mennyire gaz a helyzet?felmerjek ulni ra?mekkora gond h nem talpasan er le a labam?tanacsoltok valamit?valami ötlet h lehetne alacsonyitani a mocit?olvastam h az ülés szivacsabol ha vetetünk ki par centit lehet par centit nyerek vele.mit gondoltok?
2017. ápr. 15. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok hasonló cipőben, de ha csak lábujjhegyen ér le a lábad, akkor ne használd mert olyan helyzetben két lábujj nem lesz elég megtartani a motort és el fogsz dőlni. Lehet az ülés szivacsból "kivenni" de nem lesz utána túl kényelmes, ha saját kézzel csináljátok. Nem tudom, hogy robogóhoz lehet-e kapni alacsony ülést, megéri utána kérdezni mert jó megoldás, ezen kívül lehet rövidebb rugóstagot tenni hátra, ezzel ültetni a motort.
2017. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszt.az ülest mindenkepp szakberre biznank.Nem 2 labujjhegyem er le olyan felig tudok a labamra tamaszkodni de megsem teljesen.
2017. ápr. 15. 08:42
 3/8 A kérdező kommentje:
szakemberre
2017. ápr. 15. 08:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy hagyományos robogó kialakítású robogó testhezállóbb lenne neked. Vannak nagytestű verziók is, ha kicsi robogóval nem akarsz járni (pl. Aprilia Gulliver).


Ha ez a motor marad, akkor gyakorold a megállást-elindulást vele. Amikor megállsz és teszed le a lábad, egy kicsit dönts arra a motort, így több leér a lábadból. Szintén gyakorolj hirtelen fékezést, gyors leszállást, gyors kikerüléseket, ami előfordulhat városban. Hogy ugorj le úgy, hogy ne szorulj be alá, ilyenek.


Mindenképpen próbáljátok ki, hogy hogyan tudod felállítani, ha eldől, mert ha ez nem megy, akkor másfajta motort kell nézni. Ha nem bízol a motorban, akkor ne vezesd, mert önbeteljesítő jóslatként úgyis történni fog valami.


Alacsonyítás: még a felfüggesztést nézethetitek meg, hogy lehet-e alacsonyabbra "tuningolni", de egy csomó pénz ráköltése helyett lehet, érdemesebb eladni és olyant venni, amit kényelmesen és magabiztosan tudsz használni.

2017. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell leérnie a lábadnak róla. Lehet úgy is motorozni. Az már más kérdés, hogy mekkora szopás.

Húgom gsxr750-et hajt már hatodik éve. Egyátalán nem ér le a lába. Pedig nem egy magad motor. Évi 10-15ezret bele rak. Eddig mindent megtudtak oldani.

2017. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.vegulis 4-5 centi nagy segitseg lenne 🙂
2017. ápr. 15. 10:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokáig nekem se ért le az Aprilia RS-ről, hanem meglöktek, aztán elkaptak, mikor kimentem a boxba. Egyszer nem állt kint senki, de megoldottam, leugrottam róla, de elég volt megtartani, viszont én csak pályán motoroztam.


A Gilera nem egy alacsony motor, sőt, a legmagasabb szinte. Valami japánnal jobban jártál volna.

2017. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Parom vette h mindketten hasznaljuk.ö 180 centi neki könnyü.de eladjuk es veszünk egy piaggio tph50 est.azon leer a labam 🙂
2017. ápr. 20. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!