Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit fogyasztanak a 2006~2009...

Mit fogyasztanak a 2006~2009 évjárat közti 2. 0 benzines Ford S-max-ok, mint városban ill. autópályákon, illetve mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Kérem csak azok válaszoljanak akik tapasztalatok után tudnak biztos konkrét adatokkal szolgálni, mert a becsült értékeket ill. gyári értékeket én is találok az interneten, de ezek a valóságtól +/- százalékban eltérnek.

Hazai piacon ritka autó, főleg a 7személyes, ennek mi lehet az oka, mert dízelből meg sok van?

Félek attól ha veszek egyet külföldről idővel eladhatatlan lesz mert félnek az emberek a 2literes benzines fogyasztástól, holott töredéke a szervizelése a dízelekhez képest.



2017. ápr. 26. 13:35
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Árban Külföldről max 2Millió, ha itthoni vétel 2,5Millió.

Igen fontos, hogy 7személyes legyen és bazi nagy.

Ha lúd akkor már legyen kövér! :)

Legfőképpen az ár, a fogyasztás, és méret együttesek és a megbízhatóság dominál a döntésemben.

Jelenleg top:

1. Zafira: olcsó, 645Liter+7szem, jó fogyasztás, közepesen megbízható, tucatautó és unalmas

2. Smax: drága, 750Liter+7szem, sokat fogyaszt, közepesen megbízható, nagyon jól néz ki, és kényelmes

3. Toyota corolla verso:

Olcsó, 400Liter+7szem (kicsi), jó fogyasztás, nagyon megbízható, viszonylag jól néz ki, és kényelmes


Kb. röviden ennyi, nagyon leegyszerűsítve.

Itt tartok.

2017. ápr. 29. 10:54
 32/39 anonim ***** válasza:

Ilyenre nem gondoltál?

[link]


Ezekből van még 1.9PD ami még nem akkora szívás illetve van sima 1.6 benzin ( ez azért elég mókás ekkora bódéban) illetve 2.0 benzin+CNG ( ez leginkább akkor játszik, ha nagyvárosban vagy közelében használod.


7 személy kényelmesen elfér és marad mellette csomagtartó is bőven. 7 ülés esetén 530 liter, ha kiveszed a hátsó üléssort akkor valami 1,5 köbméter, ha a középsőt is kiveszed akkor meg 3 köbméter :D - cserépbe azért nem olyan szép, mint egy S-Max :)


[link]


[link]


A CNGseknél tavaly ősszel volt egy visszahívás tartálycserére, így azokból lehet olyat találni amiben új a gáztartály. A CNG-s caddyk fogyasztása 6-8kg CNG/100km és ennek kilója most 340 Ft körül van.

2017. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Fhúúú a mindenit... :D

Nem semmi! Én csak a sima Volkswagen Caddy-t ismertem, nem gondoltam, hogy van belőle ilyen Maxi is...

Tetszik nagyon, csak vannak aggályaim:


1. Első és legfontosabb: DÍZEL

részecskeszűrő, kettős tömegű, porlasztócsúcsok... és még sorolhatnám.

Több százezres tételek...

Sajnos a családon belül is nagyon megjártuk már a dízellel, soha többet dízelt!!! Főleg nem PDTDI-t.


2. Ha még rá is beszélnének a dízelre, a kevés, vagy kevesebb kilométeres 7személyes igen drága, még Németországban is, főleg amiben legalább egy tempomat van még ha az ülésfűtésről le is mondanék.


De szó mi szó, Ezzel aztán már Campingezni is lehet. Fúhh nagyon baró!

2017. ápr. 29. 14:44
 34/39 A kérdező kommentje:

De ha már itt tartunk, akár már kisbusz is lehetne:

Mercedes Vito, Renault Trafic, Opel Vivaro, Citroen Jumpy, Volkswagen Transporter, Toyota Hiace, Nissan Evalia, Ford Transit... / Ezek közül is a Toyota Hiace-re szavaznék.

De ekkorát azért nem szeretnék. Nem rossz, de azért a fenntartási költsége is jóval nagyobbak, ill. pénzemből jó állapotút nem kapnék...

2017. ápr. 29. 17:37
 35/39 anonim ***** válasza:

Jól értettem, hogy a Zafirában csak 140 liter a csomagtér, ha mind a hét helyet elfoglalják?


Nem lesz az kevés? Gyakorlatilag egy darab kis hátizsák per fő fér csak be.

2017. ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Van a Caddyből 1.6benzin is ( haha ) és 2.0 benzin CNG:

[link]

2017. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

379.000 km :S:S:S

Ezt enyhén soknak vélem.

Max. 120~150.000Km-rel vennék használt autót, hisz előző autómba 5év alatt 180.000-et tettem bele.

Nem szeretnék 2évente autót venni, illetve ilyen sok kilométerrel már szintén eladhatatlan lesz...

2017. ápr. 30. 09:45
 38/39 A kérdező kommentje:

Ha lenne rá pénzem akkor ezt

venném:


[link]

2017. ápr. 30. 10:03
 39/39 anonim ***** válasza:

Ez egy őskövület blokk, ez volt már a C4-es Audikban is 1990-ben csak ott még vasból, most meg már alu ötvözetből, ez az egyike azoknak az utolsó motoroknak, amik még a "faék" színvonalat képviselik :D

( amúgy az óraállást nem is figyeltem a hirdetésnél)


Ekkora futásra viszont már bőven megérné dízelt venni.

2017. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!