Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit fogyasztanak a 2006~2009...

Mit fogyasztanak a 2006~2009 évjárat közti 2. 0 benzines Ford S-max-ok, mint városban ill. autópályákon, illetve mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Kérem csak azok válaszoljanak akik tapasztalatok után tudnak biztos konkrét adatokkal szolgálni, mert a becsült értékeket ill. gyári értékeket én is találok az interneten, de ezek a valóságtól +/- százalékban eltérnek.

Hazai piacon ritka autó, főleg a 7személyes, ennek mi lehet az oka, mert dízelből meg sok van?

Félek attól ha veszek egyet külföldről idővel eladhatatlan lesz mert félnek az emberek a 2literes benzines fogyasztástól, holott töredéke a szervizelése a dízelekhez képest.



2017. ápr. 26. 13:35
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Kizárt, a Zafirára a gyári városi adat 10.1l/100km.


Nézd,az ilyen 1,5tonnás egyszerű szívó benzines autóknál a 10 alatti városi fogyasztásokat el kell felejteni,sosem lesz annyi,még az 1 tonnás 1,3-1,5-ös autókkal is meg lehet etetni városban 8-9 litert, pedig azok 30%-kal könnyebbek. Egy két helyen már néhány dízel tulaj is beismerte, hogy városban még az is sokat eszik ( legutóbb pl az egyik volvos forumban derült ki, hogy a dízel S80 is bekapkod városban 9 litert gond nélkül). Ha a benzines 1,5 tonnás Zafira 8 litert enne városban, akkor a dízel változata 5-öt, de az meg országúton csak 3 litert? :D


[link]

2017. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Értem. Látom otthon vagy ezen a téren, ellentétben velem...

Akkor mindezeket összetéve te melyiket vennéd a kettő közül?

De ne csak a fogyasztást, hanem a megbízhatóságot, és a piaci "értéktelenedést" (ha lehet ezt így mondani) vedd figyelembe. Nekem az S-maxban a tágassága, kényelme, és felszereltsége fogott csak meg.

Szükség lenne egy megbízható családi, de azért "fiatalos" családi autóra ami elég tágas (7személyes előnyt jelentene).

Apropó Zafira,

mi fogyastás különbség van az 1.8benzin és a 2.0benzin között? Érdemesebb a nagy kaszni miatt a 2literes motor, vagy elhajtja az 1.8 is és gazdaságtalanabb?

Gondolok itt szintén városi és pálya fogyasztásokra.

Mik a különbségek?

Érdemes akkor már a nagyobb?

Mert ha nem sok a különbség fogyasztásban, lehet ez is megfontolandó!

Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 27. 16:10
 13/39 anonim ***** válasza:
88%

A B Zafirából nem volt csak turbós 2 literes (200ló) és a turbós 2 literes OPC (240ló).

A 2.2 szívó szerintem felesleges, nagyobb de alig erősebb.


Talán fenntarthatóságban és fogyasztásban az 1.8-as Zafira jobb, viszont nekem az S-Max jobban tetszik :)

Szerintem később a Zafira eladhatóbb is lesz a kisebb motor miatt.

2017. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Hát igen ezen őrlődöm... Nekem is jobban tetszik az S-max, csak hát a fenntarthatóság, és ha még vennék is egyet lehet még eladni sem tudnám, mivel mindenki fél a 2literes benzines nagytestől... Szóval nagyot buknék rajta, ha vennék egyet és csalódás lenne, mert nem tudom fenntartani, majd csak nagyon mélyen áron alul tudnám eladni.

Jól gondolom ugye?


Vételár:

S-max 7szem. Németből (mert itthon nincs benzinesbe) lepapírozva olyan kb.2,6Millióba fog megállni / 1.8 Zafira kb. 1.8~2 Millióba. Ha el akarnám adni zafira kb. árában van, de hogy az Smaxot még 2milióért is necces lenne meghirdeti csak azért mert benzines szinte biztos vagyok.

Természetesen nem kereskedni akarok velük, de gondolnom kell arra is, hogy majd egyszer el is kell tudni adnom, és nem mindegy mekkorát veszítek majd az értékükből sem.

2017. ápr. 27. 16:42
 15/39 A kérdező kommentje:

Zafirára visszatérve,

2.0 turbós 200LE/ félni kell tőle a megbízhatóság szempontjából a turbó miatt? Szervizigényesebb? Gyanítom hü@ye a kérdés, és igen. :(

Ennek ellenére érdemesebb gondolkozni ezen is, mert hogy jobban mozgatná a nagy testet?

Mit fogyaszt városban ill. pályán? Csak hogy össze tudjam hasonlítani az 1.8-cal...

2017. ápr. 27. 16:49
 16/39 anonim ***** válasza:
Az Avensist is említetted az elején. Azóta az valami miatt kiesett a listából? Várhatóan a legkevesebb szervizigénye pedig annak lenne...
2017. ápr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Mivel kisebb a szervizigénye egy Avensisnek, mint egy Zafirának? :D


A 200 lovas jobban mozgatja a kasztnit, más a váltóáttételezése, viszont csodák nincsenek enni is többet eszik :D

2017. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
John_McClane, nem az olajcserére gondoltam, mert az minden autón felmerül, hanem az élettartam során várható meghibásodásokra. Ezen a téren pedig a toyota még a német felmérések alapján is messze jobb helyen áll, mint az opel.
2017. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Mik azok az élettartam alatt felmerülő meghibásodások? Részletesebben, ha lehet illetve forrást is mellékelhetnél. :)
2017. ápr. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Az Avensis csak azért esett ki a listából, mert nem olyan tágas, mint a zafira (+7szem), viszont tény hogy megbízhatóbb bár drágább is hozzá az alkatrész.

Fogyasztása viszont zseniális, erről több Avensis tulajtól kaptam visszajelzést!

Toyota Avensis 1.8 VVT-i Combi ≈ 9~9,5 Liter városban, és valós6Liter pályán.

2017. ápr. 28. 08:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!