Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit fogyasztanak a 2006~2009...

Mit fogyasztanak a 2006~2009 évjárat közti 2. 0 benzines Ford S-max-ok, mint városban ill. autópályákon, illetve mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Kérem csak azok válaszoljanak akik tapasztalatok után tudnak biztos konkrét adatokkal szolgálni, mert a becsült értékeket ill. gyári értékeket én is találok az interneten, de ezek a valóságtól +/- százalékban eltérnek.

Hazai piacon ritka autó, főleg a 7személyes, ennek mi lehet az oka, mert dízelből meg sok van?

Félek attól ha veszek egyet külföldről idővel eladhatatlan lesz mert félnek az emberek a 2literes benzines fogyasztástól, holott töredéke a szervizelése a dízelekhez képest.



2017. ápr. 26. 13:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
40%

John_McClane, látom kipécéztél, de alapeset az lenne, hogy nem neked írogatok itt, hanem a kérdezőnek! Ezért, ha nem haragszol, nem fogok neked sem magyarázkodni, sem győzködni, hogy márkaelfogultságod, vagy márkaellenszenved miatti objektivitáshiányodat csökkentsem. Szakadj le rólam, ha nem gond.


A kérdezőnek pedig annyit, hogy valóban elfogadható fogyasztásuk van, a megbízhatóságuk nem kérdés, a helykínálat viszont lehet hogy valóban hátrány.

És Sharan-t, vagy Alahambrát nem nézegettél? Van megbízható benzines változatuk azoknak is.

2017. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Ha tojota, es hely kell benne, ott vannak a corolla verso es az avensis verso, meg újabbakból a sima verso is, egyhat, egynyolc benzinmotorok soha el nem romlik, meg kevesebbet esznek a ford opel es hasonloknal.

Ja Macken vagy hogy hivnak, mi nehez abban, hogy a tojota fenyevekkel jobban megbízható a

2017. ápr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Seat Alhambra számomra drága 3Milliótól kezdődnek a normális felszereltségűek, így tovább nem is nézegettem őket.


Volkswagen Sharan teljesen jó lenne, de vételárban és fogyasztásban ott van, mint az Smax, akkor inkább nyilván az Smax-ra tenném voksom.


Toyota AVENSIS VERSO régi széria, felszereltségben eltér a többi 7szem. társaitól (pl.nincs tempomat).

Ráadásul ritka a benzinesben a szép állapotú.

A Toyota Verso, hát igen, 2dologba tudok csak belekötni: 1 az ára (szintén 3milliótól kezdődik), 2 csúnya műszerfal (brrr), de amúgy tökéletes. Fogyasztásáról, megbízhatóságáról ódákat írnak.


Várom még az ötleteket! Köszönöm!

Jah, és csak benzinesben gondolkozom!

Dízelek nem érdekelnek!

Eddig még mindig Zafira van a top1-ben nálam, mert kiütötte az S-maxot.


Amúgy jövőhétre már kellene a kocsi, úgyhogy sürgős lesz minél előbb kiutaznom németbe érte.

2017. ápr. 28. 14:27
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valóban az Opel lesz az ideális, főleg, ha még tetszik is. Tény, hogy a Toyota valóban megbízhatóbb az Opelnél (aki akar keressen rá forrást, tele van vele a net) de azért az Opelt nem mondanám fostalicskának (még akkor sem, ha nem tudnék helyesen írni). Ha kifogsz egy jó állapotú Zafirát, azzal nem lesz sok gondod, és ott van hely is bőven.
2017. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Toyota Corolla Verso 1.8 most nézegetem, olvasgatok utána, ez sem tűnik rossznak...
2017. ápr. 28. 15:09
 26/39 A kérdező kommentje:
Toyota Corolla Verso-nak hány literes lehet a csomagtere, ha le van csukva a +2ülés ezt keresgélem, de nem találom...
2017. ápr. 28. 15:11
 27/39 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok melyik a tágasabb, kényelmesebb Verso vagy Zafira?
2017. ápr. 28. 15:13
 28/39 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt a cikket találtam, amiben van csomagtartótérfogat leírás több variációban is. Csak nem tudom ez az az évjárat lesz-e, amit keresel...

2017. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Igen, ez az a évjárat. Köszönöm szépen a Linket!

Találtam én is egy hasznosat:

[link]


Összegezzünk:

1. Csomagtér

Opel Zafira 1.8 140/645Liter

Toyota Corolla Verso 1.8 63/400Liter

Valljuk be ez lényegesen kisebb! Gondolom akkor 7személynek a Zafira kényelmesebb, ill. pakolhatóbb.


2. Fogyasztás:

Toyota Corolla Verso 1.8

"városban kímélve vezetve 8,5 ~ 9,5 litert

autópálya 7,5 liter körül, 6,5 alá csak úgy lehet vinni, ha az ember tényleg nem megy 90 fölé. A teljes átlag valamivel 8 alatt van."


Opel Zafira 1.8

Városban: Kb. 10~11Liter között

Pályán: 7~8Liter között

Átlag: 8~9Liter


Várom még a véleményeiteket, bármit meghallgatok (elolvasok)!

Köszönöm!

Mire figyeljek még oda autóvásárláskor...stb!

Köszönöm!

2017. ápr. 28. 17:07
 30/39 anonim ***** válasza:

"John_McClane, látom kipécéztél, de alapeset az lenne, hogy nem neked írogatok itt, hanem a kérdezőnek!"


Ugyan dehogy, csak ha írunk valamit azt illik alátámasztani valamivel, különben csak levegőbe beszélés. A kérdező szempontjából sem lényegtelen, mert ha az állításod megtámogatod némi háttéranyaggal, akkor lehet hagyja ezeket a szutykokat és néz egy Avensis Versot.

Hidd el, én elég objektív vagyok :)


Kérdező:


1gen Sharanhoz és Alhambrához volt szerencsém, nem voltam elájulva tőlük :)


Neked mindenképp fontos a 7 személyes kivitel illetve a nagy csomagtér? Árban mi a keret?

2017. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!