Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e46 320d motor gyorsulas/v...

Voros Andras kérdése:

Bmw e46 320d motor gyorsulas/valtas kozben leallt majd azota nem indul. Mi lehet a problema?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni azzal kapcsolatban, hogy e46 320d gyorsitas es 3-bol 4-be valtas kozben megallt a motor. Felrealltam. Ujrainditottam. Beaindult. Gyorsultam. 2esben 2x bearngatott kicsit majd amikor 3ba akartam rakni ujra leallt. Mindket leallaskor felvillant az aksi es az olaj lampa es azota nem hajlando indulni az auto. Olaj osszel lett cserelve szurokkel egyutt. Aksi jo. Onindito jo. Inditaskor fordulat felmegy 100 kornyekere. Uzemanyag csurig van.

Ac pumpa ma proba jelleggel cserelve lett de nem segitett. Amugy inditaskor olyan mintha ures lenne a tank, mintha nem kapna uzemanyagot. Otlet?



2017. máj. 7. 16:16
1 2
 1/11 crudy ***** válasza:
Ha olaj lámpa piros akkor nincs nyomás. Ha aksi villan fel akkor nincs töltés. Ha egyszer csak megáll döcögés nélkül akkor megint csak nincs töltés. Ebből indulj ki.
2017. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A sorrend: Az uzemanyag rendszer ellenorzese, a nagynyomasu pumpa elott a tankbol jovo cso lekot, ellenoriz eljut-e oda az uzemanyag. ha igen megvizsgalni, maga a pumpa mukodokepes-e, alltalaban lekotjuk a kozos csorol, motor inditozik, megnezni spricceli-e az uzemanyagot. Ha ez is jo akkor, jeladok vizsgalata, illetve fulelni a befecskendezo elemeket, nyitnak-e. Ha nem nyitnak, de jok az erzekelok akkor elektronika vizsgalat kovetkezik, kabelkoteg vizsgalattal egyutt. Ha az is jo, nyitnak az injektorok es legtelenitve van a rendszer, nem indul akkor a kozos cso vegen levo tulnyomas elengedo szelepet meg kell vizsgalni nem-e maradt nyitva. Ha minden jo, felepul a nyomas acsoben, nyitnak a befecskendezok akkor mennie kell. Ha minden jo de nem epul fel a nyomas a kozos csoben, a tulnyomast elereszto szelep jo, akkor lehet valamelyik befecskendezo maradt nyitva. Csapagygolyoval egyesevel lezarni es meglatod melyik a rosz.
2017. máj. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszonom, nagyon hasznosnak talaltam a valaszat. Uzemanyag szuro eltomodest a hibak koze lehet meg sorolni vagy ez nem eshetoseg? Motorterben meg tudom valahol nezni, hogy a pumpa eltolja-e addig a naftat es ott keressem tovabb a hibat?
2017. máj. 8. 07:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet problema, alltalaban 2db szuro van a kozoscsoves motorokon, az egyik a szivoagi az uzemanyag pumpa elott, a masik a nyomoagi a nagynyomasu pumpa elott, illetve nem ritka hogy magaban a nagynyomasu pumpaban legyen egy kicsi szuro, de az csak az utolso eshetoseg, mert ha az koszos akkor mar majdnem mindegy a pumpanak, meg a befecskendezo elemeknek. Ha vegig tudod kovetni az uzemanyag csovet a tankbol, biztos megtalalod a csatlakozasi pontokat ahol ellenorizni tudod eljut-e az uzemanyag a tankbol a szivattyuig.
2017. máj. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha a motorterben levo diesel szuroig eljut az uzemanyag gyujtas alatt latom, hogy a tartajba tolja a pumpa az uzemanyagot akkor az azt jelenti, hogy a koztes auto aljan levo szurokon es csovek elmeletben hibamentesek, igaz? Es onnantol adagolo vagy amiket mondtal lesz a hiba forrasa... ha jol ertelmezem...
2017. máj. 8. 14:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, eleg valoszinu. A kerdes latsz-e levego buborekot az uzemanyagban? Ha nem akkor sajnos maradt a tobbi vagyis amit leirtam.
2017. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Uzemanyag a motor elotti henges szuroig eljut, szurot kivettem. Gyujtas alatt szurohazba folyik be az uzemanyag. Szerelo telefonban latatlanba elore azt mondja adagolo hiba. Sanoszos? Koszonok minden eddigi epito jellegu hozzaszolasodat!
2017. máj. 8. 16:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%-ra nem tudom mondani. Ahogy irtam fennebb meg kell vizsgalni, felepul-e a nagy nyomasu korben az uzemanyag nyomas, ezutan lehet tovabb, kutakodni. Ha a szerelonel sok ilyen megfordult, hasonlo hibaval, akkor sajnos lehetseges.
2017. máj. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha valakinek hasonló tüneteket produkál sajnos rossz hír, hogy Adagoló hibáról van szó
2017. máj. 18. 19:15
 10/11 A kérdező kommentje:
Adagolo hiba volt. 310.000 Ft teljes felujitassal egyutt. Bontva 120 korul lett volna de az lutri igy felujitva pedig 1 ev garancia a javitasra/felujitasra
2017. jún. 8. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!