Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megengedett sebesség kontra...

Spectator kérdése:

Megengedett sebesség kontra fogyasztás (=levegőszennyezés). A törvényhozók kiszámolták már az összefüggést, hogy megéri-e városban az 50-es sebességkorlátozás?

Figyelt kérdés

Tekintsünk el az útépítésektől. Egyszer csak valahol (jogászok) kitalálják, hogy a megengedett sebesség ne 60, hanem 50 legyen. A benzinüzemű kocsik úgy vannak tervezve, hogy 60-hoz tartozik kb. 2000-es fordulat. No mármost az autóvezető kettőt tehet:

1) visszakapcsol 3-ba, és bőgeti a motort (több fogyasztás, több szennyezés)

2) 4-ben hagyja a váltót és belenyugszik, hogy "nyúzza" a kocsiját, ami korábban tönkremegy. Igaz, ezt nem a törvényhozó fizeti.

Ez kinek jó, és ki hiszi el, hogy valami nagyot alkottunk a környezetvédelemért és közlekedésbiztonságért?



#autó #levegőszennyezés #sebességkorlátozás.
2017. máj. 7. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldom meg, hogy óra szerint 60-nal megyek a városban, ez valós 55-56 körül van, ami belefér a toleranciába, nem küldenek érte csekket.
2017. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 crudy ***** válasza:
Es ha egy auto 3ban kellemesen megy 50el?
2017. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

No, most nem vagyok a szabálykövetők gyöngye, de azt komolyan mondod, hogy 3. - ba kell tenni 50 - nél?


Az én kocsim pörgős, benzines Honda, simán megy 50 - et 6. - ban. Bár ritkán megyek annyit.


Én emlékszem mikor visszavették 50 - re a 90 - es évek elején, akkor a kisebb fékút mellett érveltek, ez logikus, de ilyen alapon járjunk 30 - cal (és akkor már tényleg vissza kell kapcsolni 3. - 4. - be) vagy el se induljunk, mert akkor 0 a féktáv.

2017. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 crudy ***** válasza:
76%
És mennyit forog hatosban 50nél?
2017. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A benzinüzemű kocsik úgy vannak tervezve, hogy 60-hoz tartozik kb. 2000-es fordulat."


Érdekel ez a sztori, mesélnél még? A világ szerencsésebb felében már közel 35-40 éve 50 km/h a megengedett sebesség lakott területen, Magyarországon is ennyi 1993 óta.

Gondolod, hogy a tervezők nem látnak az orruktól tovább?

2017. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4.


Tököm tudja. De megy vele, nem rángat. Persze ha combosabb gyorsítást akarok, vissza kell kapcsolni.

2017. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 crudy ***** válasza:
Alapjaraton se rangat az auto megis 7-800at forog. Az a hatos otvennel nem lesz tul jo a motornak. Legkozelebb nezd a fordulatmerot es akkor valts fel ha 3000 mutat. Nezd meg hanyasba vagy 50nel.
2017. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7.


Köszi, nem az első kocsim, majd tudom mi tesz jót neki, mi nem. De mondom, nem 50 - nel járok vele városban sem, fel lehet tenni 6. - ba, nem erőlködik, még módjával gyorsul is.


Csak azt vitattam, hogy nem muszáj 3. - ban menni 50 - nél, semmilyen kocsival sem.

2017. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 crudy ***** válasza:
oké
2017. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fordulat és a fogyasztás nincs mindig összhangban. pl én 3.al megyek városban ha csak óra szerinti 50-el megyek(ekkor forog ~1800-at a motor), sajnos ez a hátránya a hosszú áttételnek és a kettőstömegű és a csapágy kímélésnek.
2017. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!