Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kocsinak mit ajánlotok?

Első kocsinak mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nemsokára ha minden jól megy, tudok majd venni használtan egy autót. Már egy ideje nézelődök, de szeretném kikérni a ti véleményeteket is: Melyik kocsit érne meg megvenni használtan maximum 700-800 ezer forintért.

A lényeg az lenne, hogy 100-on ne egyen meg 20 litert lehetőleg, illetve a fenttartási költsége se legyen eget verően magas. Előre is köszönöm, ha esetleg mondtok is róla valamit(amit mondjuk csak tapasztalás útján lehet észrevenni, akkor nagyon hálás leszek).



2017. máj. 9. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1.6-os swiftet ha inkább városba használod akkor 1.0-ásat. 300-körül lehet venni a maradékot tedd félre gyújts olyan 2 milláig vegyl 1,5-ért majd valamit maradékot meg rá lehet költeni, ha kell. Első autónak bőven jó a swift, de ha nem kell, akkor olyat vegyél ami tetszik.
2017. máj. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én egy Golfot vennék (IV-es már nagyjából kijön ennyiből, de maradjon tartalék a szervizelésre).

De ha nem sok évre terveznél vele, akkor 323-as Mazda (1.6 benzin), ami nagyon jó autó, csak pár éven belül az összes elporlik.

2017. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Opel Astra G. Ennyiért nagyon jót tudsz venni. Én 2 éve vettem 750-ért egy 2001-es 1.6-ost nagyon jó állapotban, klímával, elektromos tükrökkel és ablakokkal, központizárral, riasztóval, jó hangrendszerrel. Ez már az ötödik autóm, és nagyon elégedett vagyok vele, nagyon jó vételnek tartom.
2017. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én egy 1.3 GLX Sedan Swiftet vettem pár éve első autónak, azóta is megvan, 20.000 kilómétert tettem bele, és a benzinen kívül kb. 25.000 forintot költöttem rá (olajcserék, fékbetétek, vezérműszíj, hűtöfolyadék stb.), és az életbe soha semmi baj nem volt vele, átlagfogyasztásom 6.7 liter. Hálás kis dög :)
2017. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez a maximum amit tudok rákölteni, mert szervizekre meg egyéb költségekre félre lesz téve ~300ezer
2017. máj. 9. 08:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad meg az igényeid, azt ajánlom ez alapján dönts:


[link]

2017. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Írhattál volna még igényeket, hogy például mekkora autót keresel (hány személy használja, milyen távokon), mennyit mennél vele, stb. Ha 1-2 személy, évi 10-15 ezer km, ennyi pénzed van rá, és megbízhatót, igénytelent szeretnél, és túllépünk a Suzuki Swiften - ami egy nagyon jó autó, de sokan érthető módon mást szeretnének -, akkor a tippem a Toyota Yaris. Ennyiért válogathatsz az első generációsok közül. Az 1,0 benzines jó városi használatra, de oda kell figyelni, melyik sebességfokozatban van, mert a kis motor miatt nincs nyomatéka. Volt ilyenem, 1,3-as Swift után. Imádtam, a Suzukihoz képest luxusautó, de idő volt megszokni, hogy pörgetni kell. Sokkal jobb választás lenne az 1,3-as benzines Yaris, az már minden körülmények között normálisan megy, autópályán is abszolút vállalható, de az 1,3-asok ritkábbak, legalábbis a magyarországi autók között. Persze az 1,0 benzinmotorral is el tudsz ballagni 140-nel autópályán, csak úgy búg, mint egy porszívó, és hát a fogyasztása is megugrik. Normál használat során beérte nálam 5,8-6,2 literrel, 80% városi használat mellett, nyáron klímával. Ja igen, klímásat keress, ennyiért már vannak. Ennyi luxust megengedhetsz magadnak, és eladni is jóval könnyebb lesz később. Klíma nélkül ma már szinte senki nem vesz autót.

A Yarisban vezérműláncos motorok vannak, ami ha nem is örök élet, de nem kell egyből vezésléscserével kezdened egy esetleges homályos előéletű (szervizkönyv nélküli) autó megvétele esetén.

700-800-ért közepesek közül válogathatsz. 1999-tól 2005-ig gyártották ezt a szériát. Kategóriájában a legbiztonságosabb kisautó volt megjelenésekor, 2000-ben elnyerte a nemzetközi Év Autója díjat, ugyanabban az évben az 1,0 benzinmotor pedig megkapta Az Év Motorja díjat. Ezek persze csak azt jelentik, hogy a szakma elismerte, de a vásárlók is. Nagyon népszerű kisautó, és erre akkor jöttem rá, amikor én eladtam az enyémet. Ismerik az emberek, jó híre van, nepperek látatlanban is megvették volna, csak a színére voltak kíváncsiak, meg hogy van-e benne klíma.

A csomagtartója apró, de a hátsó üléspad sínen csúsztatható előre-hátra. Ez elég ritka megoldás, de nagyon okos. Ha nincsenek hátul utasok, a hátsó ülést szinte annyira előretolhatod, hogy eltűnik a hátsó lábtér, és cserébe normális méretű csomagtartót kapsz.

Egyébként kategóriája legmegbízhatóbb autói között van, nekem 2 év használat alatt talán egy izzócserém volt... Azt hiszem, 12 év átrozsdásodás elleni garanciát vállalt rá a gyár, de a lényeg, hogy a Yarisok nem hajlamosak a rohadásra. Legalábbis ha sikerül sérülésmentes példányt találni.

Röviden: ez egy olyan autó, ami ezért a pénzért lehet, hogy nem csillog már úgy, mint új korában, de ha megadod neki a minimális törődést, akkor hosszú évekig használhatod, és nem kell attól tartanod, hogy elapasztja a megspórolt pénzedet.

2017. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Golf IV, Astra G ennyiből szép, és jól felszerelt is van. Ha hozzáértő átnézi akkor ezekkel nem nagyon lehet mellélőni
2017. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A Golfban nincs egy értelmes motor.

Az Astra G jó lehet.

Vagy egy Stilo - 3 ajtós

Vagy Mazda, Focus, Toyota.

2017. máj. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A Golfban nincs egy értelmes motor"


Az 1.6 16V elég értelmes. A közhiedelemmel ellentétben egész jól megy és nem eszik vészesen sokat (városban 8 literrel elmegy).

2017. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!