Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbós autó leállítása?

Turbós autó leállítása?

Figyelt kérdés

Nem rég óta van turbós autóm, és mostanában olvastam, hogy megállás után 1-2 percig még járatni kell az autót, hogy visszahűljön a turbó. Ezt nem mondták a szalonban és a kézikönyvben is csak annyi van, hogy várjam meg, amíg alapjáratra visszaáll a motor, és utána le lehet kapcsolni.


Most akkor mit tegyek, járassam én is, vagy az új autóknál már nem kell? Start-stop rendszer is van a kocsiban, az is leállítja a motort minden pirosnál, ha be van kapcsolva.


Az autó egyébként új, idei gyártású Dacia, persze Renault TCE motorral.



2017. máj. 26. 13:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
pedig van erre egy külön elektromos olajszivattyú ami leállítás után 1-2 percig ad kenést
2017. máj. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én még csak elektromos vízpumpát láttam/tudok hogy van, olajpumpát még nemigen. De ha van akkor bocsánat, a jelenlegi (vagyis már előző generációs) 530d-ben nincs.(céges autó még mielőtt valaki kérdezné) Bár én úgy indítom a motort hogy a Start-Stop-ot már ki is lövöm.
2017. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a rettegett 1.6 thp prince motorban van eletromos olajszivattyú, ami leállítás után is megy még. Hallani a hangját.


Egyébként ez az alapjáraton való járatás igazából csak félmegoldás, ha valaki ki akarja maxolni ezt a kímélősdit. Persze meghosszabbítja a turbó élettartamát, de az igazi az lenne ha fokozatosan csökkentve és elnyújtva a furdulatszámesést állítanánk le, ahogy írták 1-2 percig, de elnyújtva azt. Mert alapjáratom az olajnyomás egy normális viszkozitású olajjal kb 1,5 bar, ami elég halovány a turbó azon fordulatához amennyit pl 3000-es fordulaton terheléssel forog (kb 3-4 bar). De igazából én se így csinálnám, csak megjegyzem, hogy így lenne a legjobb szvsz :D

2017. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A BMW-PSA Prince motorban csak elektromos vízpumpa van.
2017. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint azt hallottam. Visszaszívom! :D
2017. máj. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!