Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell leszólni az automat...

Miért kell leszólni az automatásokat?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal kényelmesebb, ugyanolyan erős mint a váltós. Sőt,lehet még jobb is. Pörgős, gyorsan vált.

Ha hülyéskedni akar az ember, ezekkel ugyanúgy lehet, az élmény szerintem ugyanaz vagy lehet még jobb is, mivel annyira pörgősek,fürgék,gyorsak.

Olyan gyorsan vált hogy simán a kéziváltósokat ott hagyja.

Szervízköltségről meg szerintem felesleges beszélni.

A váltósra ugyanúgy ráköltesz sokat 150.000-200.000km alatt, míg az automatára csak az olajra kell figyelni, és egyéb javitásra majd csak 300-350.000 km után kell rá számítani. Ha normálisan van használva akkor akár 400.000km után se kell hozzányúlni.



2017. jún. 7. 18:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Ki bántotta a pici lelkedet?
2017. jún. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

:D

Igazából senki, csak úgy bírom vannak olyan hülye emberek akik leszólják meg ilyenek aztán pedig még soha nem ültek ilyenbe :D

Anno én is kéziváltósokat használtam és számomra idegen volt az automata, meg nem is érdekelt, de amint kipróbáltam rájöttem hogy ezek sokkal jobbak.

2017. jún. 7. 18:47
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Vezettem már automatás mercedest és (természetesen) manuális skoda 120-ast, érezhető a minőseégbeli arány elbillenése, mégis egyéni preferenciám miatt maunális váltós autót tervezek venni 1 éven belül. 'Evvan', nekem ez tetszik, miért probléma, hogy nekem ez neked az?


Vagy az a gond, hogy van egy-két hangos ember, aki szerint csak az ő véleménye jó?

Mindenben van ilyen amiből legalább kétéfle létezik, pl csak a metál a jó, csak az xbox a jó, csak az iphone a jó... De igazából belegondolva szerintem már az is megosztó, hogy valami simán létezik, mert lesz egy hangos keménymag, aki szerint hülye aki használja és egy masáik, aki szerint hülye aki nem...


Nem kell magadra venni az ilyet, de értetlenkedni sem, hogy így van, simán ignorálni kell a gyökereket..

2017. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Elárulom neked, vannak hülye emberek, de nem mindenki az.


Most már jobban érzed magad?

2017. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Ezen a kérdésen én is elgondolkodtam és a következőkre jutottam.


1) Mert drágábbak. Valamiért az emberek ahelyett, hogy beismerjék, hogy nincs elegendő pénzük inkább indokolatlanul elkezdik elhitetni az emberekkel, hogy az automata nem jó...mintha bárkit is érdekelne.

2) A vaskalaposak. Általában a régi sofőrök akik nem szeretnek haladni a technológiával szokták leszólni. Ugyan ezek az emberek azt hiszik, hogy az elektronika az ördögtől való...mert mi van ha egyszer csődöt mond egy érzékelő?

3) Akik profiknak vallják magukat. Mérnökként, az autóiparban, ezek szoktak bosszantani a legjobban. Egy okos Tóni az állítja, hogy ő "jobban" vált mint az autómata váltó amit egy mérnök csoport tervezett meg ismerve a motor és az autó karakterisztikáit.


Általában aki csak azért használ manuálisat mert szeret váltani, azok nem szokták téríteni a népet és blamálni az autómata váltót.

2017. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

A kézi váltós ha elromlik akkor annak a javítása nem olyan drága, de az automatánál ez fél milliós összeg is lehet, nem minden szerelő vállalja és van amikor hónapokig tart mire valaki megjavítja.


Amúgy én szeretem az automata váltós kocsikat, nem leszólásként írtam csak hülyeségeket azért ne írj hogy nem költségesebb. :)

Amerikában próbáltam egy automata kocsit és nagyon megtetszett, azelőtt én is idegenkedtem tőle. Ha vennék most másik kocsit akkor egy automatát néznék magamnak

2017. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

én már legalább 100.000 km-t vezettem különféle automatás kocsikkal.

terepjárókat és személyautókat.

ennél jóval többet manuális váltóssal.

és megmondom őszintén, hogy a fäsznak sincs már kedve váltogatni az automatás után...ezerszer kényelmesebb, megkönnyíti az odafigyelést városban, sokkal dinamikusabban lehet közlekedni, és még sorolhatnám.

egy hétköznapi népautóban minden csak nem "élmény" váltogatni, főleg városban.

osztom az utolsó véleményét, azok fikázzák az automatát akiknek nincs, és soha nem is lesz rá pénzük. meg akikbe bele égett az a legenda, hogy az automata az csak képmutatás, és menőzés.

meg ugye itt nálunk volt egy pár évtizednyi kommunizmus, ami igencsak visszafogta a fejlődést.

a 60-70-es években nyugaton, és az USA-ban már alap felszereltség volt az elektromos ablak, központi zár, klíma, ülés fűtés, stb.

no meg az automata váltó, ami nálunk akkoriban csak legenda volt a záporjózsi és vartyogó tulajdonosok között.

2017. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, olyan jó ilyeneket is hallani, vagyis olvasni.

Mindenkinek ment a pacsi!! Köszönöm!!

2017. jún. 7. 19:53
 9/25 anonim ***** válasza:

akik automatával közlekednek, nem is reagálnak a kézi/automata beszélgetésekre.

A családban mindenki automatával közlekedik, soha nem panaszkodtak, hogy jajdeszar...

a saját kocsijaim harminc éve automaták, a munkahelyi szolgálati kocsijaim viszont kéziváltósak. soha nem tűnt szenvedésnek egyik vezetése sem.



csak az a sok jármű ne lenne körülöttem, azok nagyon veszélyesek.

2017. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Megfigyeltem a környezetembe, hogy akinek egyszer votl automatás autója, az többet nem nagyon vett utána kéziváltós autót. Azt hiszem, ez sok mindent elmond.
2017. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!