Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Havi 4000-6000 kilométerre...

Havi 4000-6000 kilométerre melyik autót ajánljátok? Autópályán.

Figyelt kérdés

Skoda Octavia 2 RS (dízel, fl előtti)


Alfa Romeo 159 2.4 JTD (200 lovas)


Audi A6 c6 3.0 TDI


2017. jún. 10. 21:45
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Fő szempont a megbízhatóság!
2017. jún. 10. 21:46
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha megbízhatót akarsz akkor Toyota vagy más Japán dízel után kutass, azok elég tartós gépek és persze megbízhatóak.

Bátyámnak Corollája van 8 éve vette meg és azóta is megy vele, szerelőt nem látott az autó csak az olajcsere, vezérlés csere meg fékbetét csere volt amiket persze illik cserélni megadott időközönként. A német dízelek sem rosszak főleg ha Audit nézzük. De amennyire tudom tartósság, megbízhatóság terén japán dízelekbe érdemes gondolkodni. Sokan fikázzák a Suzukit, jó el kell ismerni hogy gagyi, de motorilag nem azok. Esetleg még Isuzu vagy Isuzu motorral szerelt Opel a nyerő.

2017. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Jelenlegi autóm miatt eléggé rá vagyok szokva a kicsivel átlagon felüli gyorsuláshoz/"sebességhez" amiből nem nagyon szeretnék engedni.
2017. jún. 10. 22:22
 4/20 anonim ***** válasza:
Öreg autókat listazol, tehát amelyik jobb állapotban van. Én a skodat néznem.
2017. jún. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kinek mi az öreg. :)
2017. jún. 11. 07:50
 6/20 anonim ***** válasza:

Nos C6-os Audit 2004-től gyártották, Octavia 2-t FL előtti meg szintén 2004-től. Tehát 13 éves autókról beszélünk és te évi 50-70e km futásról.


Ha csak a felét tették ezekbe a kocsikba (már pedig annyit biztos, hiszen közértbe járni senki nem vesz ilyen kocsit) akkor már eleve értelmetlen dolog megbízhatóságról beszélni. Csak azt érdemes inkább nézni, hogy melyik mennyire lesz szervízigényes és drága.

2017. jún. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2007-es Audi A6 3.0 TDI volt nekem is, hasonló célokra. A kényelem sokat számít, úgyhogy azért nem ajánlom a Skodát, mondjuk az sem rossz. Ja és én sem hittem, de pályára kell a 3 literes motor, ha nem akarsz mindig lehúzódni mindenki elől.
2017. jún. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Jól megy mind a 3, az Octaviára raknék tán egy optimalizáló csippet is.
2017. jún. 11. 08:26
 9/20 anonim ***** válasza:

"de pályára kell a 3 literes motor, ha nem akarsz mindig lehúzódni mindenki elől"


Ezt nem is értem... Miért egy 3 literesnél kisebb motorral szerelt autó nem képes 130-ra felgyorsulni?

Ha valaki letétbe helyezi nálam a 30.000-es csekkekre valót, akkor én is nyomom jobban szívesen a 3 literesnél kisebb motorommal. De amíg ez nem történik meg, nem szoktam magam különösebben izgatni, mikor a tempomatot beállítom óra szerint 140-re és előzés közben 200-zal beér és a seggembe jön a szerb vagy román Passatos hülyegyerek villogva. Majd ha lesz alkalmam, helyem, nyilván kimegyek a külsőbe, nem hobbim indokolatlanul a belsőben lovagolni de a kamiont nem tudom leszorítani a leállósávba.

Aztán akkor szoktam ezeken röhögni, mikor meglátják a VÉDA-t és azonnal beletaposnak a fékbe. Lelassítanak 110-re, előzhetem vissza őket, majd kis idő múlva megint 200-zal húz el mellettem.


Amúgy én is havi 5000km körül közlekedem havonta autópályán már sok éve rendszeresen. Egy 131 lóerős 1.7 Isuzu eredetű motorral megáldott dízelem van. Eddig még soha nem hagyott ott sehol.

Ha a fenti három közül kéne látatlanban választanom, a Skodára szavaznék, pont azért amit előttem is leírtak.

Az Audi is jó lehet, de elsődlegesen az üzembiztosságot szem előtt tartva én nem mernék bele relatív olcsó utángyártott alkatrészeket berakatni a garázssoron lévő sufni szerelővel. Így pedig a fenntartása nem lesz két fillér. Ebből a szempontból egyértelműen jobb a Skoda.

Az Alfáknak jó nagy emocionális rajongótábora van. De ilyen használatra idősödő, sokat futott olasz autót nem vennék.

2017. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Ha megbízhatót akarsz akkor Toyota vagy más Japán dízel után kutass" Ebből a mondatból a dízel szó kicsit irrelváns, japán dízel elég költséges tud lenni, én amondó vagyok japánból csak benzinest.


A felsoroltak közül:

Octi 2 RS azaz a 2.0pd 170ló, ezt inkább kerülném, ha mindenképp ez kell akkor keress CR-t, ott csak az olajpumpa probléma van.


Alfa 2,4jtd, talán motorikusan ez lehetne a legjobb, viszont futóművet a magyar utak eléggé eszik illetve az elektronikája nem túl erős.


A6 3.0tdi, ha nem kell az óriási autó akkor inkább A4 1.9pd.

2017. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!