Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szög ment a kerékbe, veszélyes?

Szög ment a kerékbe, veszélyes?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap észrevettem hogy a bal hátsó kerekembe beleállt egy szög. Rajzszög féle de szerintem vastagabb.

Egész nap vezettem, már reggel hallottam azt hittem kavics szorult a bordázat közé.

Mentem egész nap 150 km-et, 100 városba 50 kivül 100-120 tempónál.

Tehát egész nap benne volt a szög, este megpróbáltam kiszedni 3 perc feszegetés után kicsit kijött erő hatására és engedni kezdte a gumi a levegőt. Hagytam a pics.ba reggelig de nem eresztett le a gumi.

Tudom hogy le kell cserélnem mostanába, de szerintetek 1-2 napot még el tudok menni vele, amig találok használt gumipárt hátra?



2017. jún. 18. 13:12
1 2
 1/14 szántóvető ***** válasza:
100%
hagytad volna benne inkább,most fújkálhatod minden nap.lassúdefetkkel el lehet közlekedni,pár napot bírnia kéne.
2017. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
TÉnyleg nagyon bele van szorulva, semennyit sem eresztett reggelre, nagy erő feszítés kellett ahhoz h annyira kiszedjem h eresszen, amint elengedtem nem eresztett.
2017. jún. 18. 13:19
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha a futófelületen volt akkor menj be egy gumishoz 15 perc és 2-4e forintba megfoltozza,és tökéletes lesz amíg el nem kopik a gumi.

Ha oldalt van,volt akkor 1 centit sem mennék fele.

Egyszer megkapja a feszültséget és elrobban lényegében a 2.3 bar + ránehezedő súly miatt...

Ami 50-nél is csinos ,még ha semmi sem jön szembe,hisz ha elúszik és megkoccolod a járda szegélyt az már nem csak neked veszélyes.

Légy másokra tekintettel.

2017. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
El ne indulj vele, tedd fel a pótkereket, azzal kocsikázzál ár napot mire eljutsz a gumishoz aki megcsinálja neked a kereket, vagy ha menthetetlen akkor pár ezer forintért veszel valami használtat amivel kihúzod pár évig. Ha elkezd ereszteni egy idő után durrdefekted lesz és akkor akár fejre is állhatsz meg másokban is kárt tehetsz. Nem ér ennyit.
2017. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Futófelületen van, annyira mélyen sincs benne mert a gumi bordázata még jó 5 mili és pont 2 borda közé van beszorulva.

Ismerős is az imént mondta a hogy gumis megfoltozza, csak sajnos holnap dolgozok, ma meg minden zárva. Azért ránézek majd a gumi nyomásra, elvileg 1 légkört ereszt és megszorul a szög a gumiban újra.

Persze mások és magam miatt nem is nagyon szeretném sokáig elhúzni. Köszi a válaszokat.

2017. jún. 18. 13:46
 6/14 szántóvető ***** válasza:
47%
"és megszorul a szög a gumiban újra"-csak nem tetted vissza?
2017. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
*újra* nélkül, tehát belemegy a szög, ereszt egy légkört és megszorul, úgy mondták nekem, de van benne logika. :)
2017. jún. 18. 14:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Vidd el gumishoz,20 perc alatt megoldja.
2017. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ránéztem a nyomásra, pár hónapja már nem fújtam bele, a bal hátsó 2 bar a jobb hátsó 1,5 volt (ebbe van a szög).
2017. jún. 18. 17:19
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

A 2 bar is kevés, az 1,5 az már kritikus.

Amúgy ja, szöget, csavart soha nem szedünk ki a kerékből. Csak majd a gumis, mikor betömi a lyukat. Ennyiért nem érdemes gumikat cseérlni, főleg nem használtra.

2017. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!