Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek LPG-vel szerelt autója...

Akinek LPG-vel szerelt autója van. Nem veszélyes a gázos autó? Esetleg szivárgás? Baleset? Gondolkodok veszek egy pár éves octaviát és átalakíttatom gázosra.

Figyelt kérdés
2017. febr. 24. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Volt. Akkor még csak a hengeres gáztartály létezett nálunk, rohadt sok helyet elfoglalt. Elvileg nagyon vastag fala van, de azért nem b.kodtam vele, kerültem a hirtelen fékezést, amikor bolgár kamion jött mögöttem. (Az oktáviában alap kevés a hely. bár ma már létezik pótkerék-tank is.)

Az igazi szívás, hogy kevés szerviz foglalkozik a szereléssel, illetve külö

n kell műszakiztatni a gáz részt is, plusz pénzért.Nem kevés pénzért.

Akkor éri meg, ha nagy fogyasztású autóval kell menni napi sok kilométert egyhuzamban. Futárkodni pl. motorgyilokkal egyenlő.Tankolni nem tudsz minden kúton, egyedül nem töltheted, mert a tankoláshoz is OKJ-s vizsga kell.

Sajnos szmét módon nagyon nagy az LPG üzemanyag adótartama.

Ja, a szivárgás: azt mondta a szerelő egykor, ha jól emlékszem, hogy okosan ki vannak találva ezek a gázszettek, nem tud szivárogni, ha meg igen, akkor lezár a rendszer.

2017. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmivel nem veszélyesebb, mint más ami gyúlékony.

Benzin is veszélyes.

Nekem azért nincs LPG, mert oda lenne a csomagtartó, pótkeréktartályok meg szerintem gusztustalan kicsik.

Benzin is tud szivárogni ha hibás a rendszer!


Ami még hátrány lehet a mélygarázsban lévő parkolás a fajsúllya miatt. Árpád jó munkásember és a zoxigén az könnyebb.


#1:

"Sajnos szmét módon nagyon nagy az LPG üzemanyag adótartama. "

Ne is mond, régi szép idők, mikor a kúton tankoltam meg a konyhába használt PB palackokat LPG vel mert olcsóbb volt az LPG :)


A hto -s időkre meg a fiatalok se emlékeznek már XDDD

2017. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!