Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Olyan váltós autókbál, ahol a hátramenet az egyes fokozat mellett van, (pl. Volkswagen) tévedésből lehet egyes helyett véletlenül hátramenetet kapcsolni? Vagy ezek hülyebiztosra vannak kitalálva?

Mi biztosítja azt, hogy ilyet nem lehet művelni vele? Tudom, nagyon amatőr kérdés, de még nagyon kezdő vezető vagyok.

2017. jún. 18. 20:59  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

*autóknál

# 1/12Időpont 2017. jún. 18. 20:59 Privát üzenet

Az említett VW-nél le kell nyomni az egész kart, és csak akkor megy be R-be, amúgy akármennyire balra húzod, 1-esbe fog menni.

Renaultnál, Opelnél és még sok más márkánál egy gyűrűt kell felhúzni, hogy R-be tud tenni, ez szintén egy biztos megoldás.

Aztán van a veszélyesebbnek tűnő megoldás a BMW-nél, ahol nem kell nyomni semmit, mindössze erőből balra kell húzni a kart, érezhetően klattyan is egyet a váltó, és akkor megy be R-be. Ezt sem lehet igazából véletlenül R-be tenni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont 2017. jún. 18. 21:02 Privát üzenet
Ezeknél fel kell húzni a váltókart, és úgy lehet betolni rükvercbe. Tehát simán 1-esbe, felhúzva rükvercbe. (Illetve, ha jól emlékszem olyan is van, ahol lenyomni kell a váltókart...majd kijavítanak).

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont 2017. jún. 18. 21:03 Privát üzenet

"ahol a hátramenet az egyes fokozat mellett van, (pl. Volkswagen"

Ahogy írták, a Volkswagen-nél le kell nyomni az egész sebváltót, csak úgy tudod hátramenetbe tenni. Tehát esélytelen eltéveszteni az 1-essel.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont 2017. jún. 18. 21:06 Privát üzenet

Valamelyik vw-en egy karimát kell felhúzni. (pl. t5)

A régebbieken lenyomni kellett az egész váltóbotot (golf 3, t4)

Nekem a golf 3-at sikerült néhányszor véletlenül rükvercbe raknom, igaz az a típus híres a fos lötyögős váltójáról.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont 2017. jún. 18. 21:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat, akkor bátrabban merhetek vw-t venni. Még annyit, hogy én egy 3. Generációs Renault clion tanulok vezetni és azon a rükverc az 5-ös fokozattal van szemben.

# 6/12Időpont 2017. jún. 18. 21:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyébként én egy egy 5-ös vagy 6-os passaton gondolkozom jogsi után.

# 7/12Időpont 2017. jún. 18. 21:38 Privát üzenet

"A régebbieken lenyomni kellett az egész váltóbotot"

Mindig is "jobbhátra" rükverces autók voltak családon belül is, ritkán láttam emilyet. De akkor csak jól emlékeztem én. Én is köszönöm.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont 2017. jún. 18. 21:42 Privát üzenet
Ha kopatt a kulissza, simán rükvercbe rakhatod. Ezért kell piros lámpán@l óvatosan indulni.

A válaszíró 39%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont 2017. jún. 18. 22:19 Privát üzenet
én beültem egy ismeretlen golf 2-be és simán rükvercbe ment 1 helyett,újra próbáltam megint rükverc volt és előtte meg kellett állnom hogy 1 be tudjam tenni,gondolom ennek már valami baja volt...azért volt ilyen.Azért ilyennel nem rajtolnék el lámpánál mikor zöldre vált,főleg ha vannak mögötted :D

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont 2017. jún. 18. 23:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A nívópálca minimum-maximum értékei között körölbelül hány liter/deciliter a különbség?
VW Scirocco-nak vannak pl. Turbo problémái (1.4tsi) ha már sokat futott?
Volkswagen Transporter-t B kat. Jogosítvánnyal lehet vezetni?
B8-as Passatról kinek mi a véleménye? Érdemes egyáltalán Volkswagent venni?
VW Bora melyik motorral inkább?
Volkswagen 1.9 pd tdi bol melyiket erdemes venni?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!