Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan váltós autókbál, ahol a...

Olyan váltós autókbál, ahol a hátramenet az egyes fokozat mellett van, (pl. Volkswagen) tévedésből lehet egyes helyett véletlenül hátramenetet kapcsolni? Vagy ezek hülyebiztosra vannak kitalálva?

Figyelt kérdés
Mi biztosítja azt, hogy ilyet nem lehet művelni vele? Tudom, nagyon amatőr kérdés, de még nagyon kezdő vezető vagyok.
2017. jún. 18. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egy 2006-os Polonk es egy 2010-es Golfunk van, mindkettonel egyes mellett van a hatramenet, de ha nem nyomod le a valtokart, egyesbe megy. Igaz a Passat dragabb modell, de meglepodnek, ha ezt maskepp oldottak volna meg.
2017. jún. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Emberi hibából, tévedésből mindent lehet. Nehezen igaz, de ha az ember esze nem ott jár ahol kéne, véletlenül összejöhet a dolog. Nekem egy roppant megkímélt, szerkezetileg hibátlan 7 éves VW Jettám van. Nagyon finom, rövid járatú váltóval. Pont egy hete fordult elő velem egy hasonló helyzet, piros lámpa volt én meg elkezdtem játszadozni a váltóval unalmamban. Véletlen rükvercbe hagytam és ahogyan rajta volt a kezem a váltón úgy éreztem hogy 1-es. Szerencsére kis gázzal indultam, így simán visszatudtam tenni gyorsan 1-be. Egyébként ahogyan már mondták mások is azért eléggé érezhető amikor lenyomod R-be, még hangja is van, de 7 év alatt (igaz teljesen elbambultam) velem is előfordult egyszer.


Szerintem egyébként a legbiztosabb megoldás amikor fel kell húzni egy pöcköt és úgy kell az 1-es mellé tenni az R-t. Ezt lehetetlen elrontani, még ha elmélázol is. Illetve én még jobban szeretem azt is amikor az 5-ös alatt van a R, a másik autóm az ilyen.

2017. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
na igen ez a dummy váltó, hasonlít a doglegre de ott a 2-es helyén van az egyes :D a sima váltó a legjobb a 4-es mellett hátra rükverc
2021. febr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Egy Opel Astra H-nál fordult elő nem egyszer, hogy 1-es helyett rükvercbe raktam be.

Igen, ott is fel kell húzni a gombot a váltó elején a hátramenethez, de valahogy a gomb felhúzása nélkül (nem is nyomtam ki annyira balra a váltót) mégis sikerült rükvercelnem egyet LÁMPÁNÁL INDULÁSKOR közepes gázzal, hogy ne fulladjon le. Szerencsére nem történt semmi, rögtön satufék, de akkor megállt bennem az ütő.


Indítás előtt gyújtásnál is sikerült valahogy ezt előhoznom (érezni is rajta kissé, ha figyelünk, hogy túl sokat megy balra a váltó), égett is a tolatólámpa, a hátramenet gomb mégsem volt benyomva, ha benyomtam, kiugrott, mintha nem lenne rükvercben.

2023. jan. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!