Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan váltós autókbál, ahol a...

Olyan váltós autókbál, ahol a hátramenet az egyes fokozat mellett van, (pl. Volkswagen) tévedésből lehet egyes helyett véletlenül hátramenetet kapcsolni? Vagy ezek hülyebiztosra vannak kitalálva?

Figyelt kérdés
Mi biztosítja azt, hogy ilyet nem lehet művelni vele? Tudom, nagyon amatőr kérdés, de még nagyon kezdő vezető vagyok.
2017. jún. 18. 20:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*autóknál
2017. jún. 18. 20:59
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az említett VW-nél le kell nyomni az egész kart, és csak akkor megy be R-be, amúgy akármennyire balra húzod, 1-esbe fog menni.

Renaultnál, Opelnél és még sok más márkánál egy gyűrűt kell felhúzni, hogy R-be tud tenni, ez szintén egy biztos megoldás.

Aztán van a veszélyesebbnek tűnő megoldás a BMW-nél, ahol nem kell nyomni semmit, mindössze erőből balra kell húzni a kart, érezhetően klattyan is egyet a váltó, és akkor megy be R-be. Ezt sem lehet igazából véletlenül R-be tenni.

2017. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezeknél fel kell húzni a váltókart, és úgy lehet betolni rükvercbe. Tehát simán 1-esbe, felhúzva rükvercbe. (Illetve, ha jól emlékszem olyan is van, ahol lenyomni kell a váltókart...majd kijavítanak).
2017. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"ahol a hátramenet az egyes fokozat mellett van, (pl. Volkswagen"


Ahogy írták, a Volkswagen-nél le kell nyomni az egész sebváltót, csak úgy tudod hátramenetbe tenni. Tehát esélytelen eltéveszteni az 1-essel.

2017. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Valamelyik vw-en egy karimát kell felhúzni. (pl. t5)

A régebbieken lenyomni kellett az egész váltóbotot (golf 3, t4)

Nekem a golf 3-at sikerült néhányszor véletlenül rükvercbe raknom, igaz az a típus híres a fos lötyögős váltójáról.

2017. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, akkor bátrabban merhetek vw-t venni. Még annyit, hogy én egy 3. Generációs Renault clion tanulok vezetni és azon a rükverc az 5-ös fokozattal van szemben.
2017. jún. 18. 21:34
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként én egy egy 5-ös vagy 6-os passaton gondolkozom jogsi után.
2017. jún. 18. 21:38
 8/14 anonim ***** válasza:

"A régebbieken lenyomni kellett az egész váltóbotot"


Mindig is "jobbhátra" rükverces autók voltak családon belül is, ritkán láttam emilyet. De akkor csak jól emlékeztem én. Én is köszönöm.

2017. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha kopatt a kulissza, simán rükvercbe rakhatod. Ezért kell piros lámpán@l óvatosan indulni.
2017. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én beültem egy ismeretlen golf 2-be és simán rükvercbe ment 1 helyett,újra próbáltam megint rükverc volt és előtte meg kellett állnom hogy 1 be tudjam tenni,gondolom ennek már valami baja volt...azért volt ilyen.Azért ilyennel nem rajtolnék el lámpánál mikor zöldre vált,főleg ha vannak mögötted :D
2017. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!