Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A féltengely beleér olykor a...

Rumi bátya kérdése:

A féltengely beleér olykor a váltóba. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
A féltengely váltó felőli része (konkrétan a bal oldali féltengely és a váltó közötti rész) beleér olykor a váltóba, ki is darált egy kicsit belőle. Mi lehet a baj? Motortartó bakokat megnéztem, látszatra semmi baj (bár nem tudom pontosan mit is kellene néznem rajta), viszont gyorsításnál(nagy gyorsításnál) jobbra húz a kormány. Mi lehet a baj? Fiat coupe 2.0 20v 1997. Köszönöm előre!

2017. jún. 20. 21:06
1 2
 1/14 crudy ***** válasza:
Fotozd le alulrol, sok fennyel. Ugy tudunk mondani valamit. Igazabol nem annyira ertem mert ez olyan mintha a kezfejem beleerne a csuklomba.
2017. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha gyorsításnál elhúz a kormány, akkor ellenőrizd a lengőkar szilenteket, vagy esetleg nézd meg nem rohadt-e ki a helyéről valamelyik lengőkar. Ez megmagyarázhatja a nem kívánatos dörzsölődést is.
2017. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Sajnos nem tudom fotózni, elég szar helyen van de itt van 2 kép. A váltó a turbós diffmű herélt változata. Pirossal vannak odajelezve h mi mihez ér. A féltengely egy lanciáé szóval az csak illusztráció. Holnap megnézem a szilenteket! Köszi a tippet, de még várok tippeket hátha nem jön be :/

2017. jún. 20. 22:13
 4/14 A kérdező kommentje:
Jah és mégvalami. Váltócseréztem. Csavarok minden a helyén szóval az nem lehet hiba. A féltengely rész és a váltó között meg gyárilag kb 1cm van vagy kevesebb (?)
2017. jún. 20. 22:15
 5/14 crudy ***** válasza:
Jah oke ertem. Igy nekm is valami felfuggesztes instabilitasra utal ami magmagyarazza azt h huz a kormany. Lengokarok, lengescsillapitokat erdemes ellenorizni. Kerekagyat kerekcsapagyat..
2017. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lóg a féltengely kihajtás csapágya?
2017. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem egy sérülés miatt van, akkor szépen meg kell nézni minden alkatrészt, amit cseréltetek benne. De ha kapott egy nagy ütést, akkor azért arról csak tudnál... Valami a futóműnél nagyon elment.
2017. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
2017. jún. 21. 19:26
 9/14 A kérdező kommentje:
A videón látszik az a 1-1.5mm. A felső forgásgátló bak meg nagyon öreg, most szedtem ki.
2017. jún. 21. 19:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát ez úgy néz ki, hogy lóg a csapágy. az olajfolyás is ettől lehet.
2017. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!