Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A linkelt képen lévő Traffipax...

A linkelt képen lévő Traffipax át lát az autópálya másik oldalára?

Figyelt kérdés

A szembeérkező forgalmat tudja mérni így?

[link]



2017. jún. 21. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
iegn
2017. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nyilván nem azokat méri aki mellette halad el mert azok mind fékeznek ha meglátják
2017. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
meddig lát el? szembe sáv lehajtója előtt kb 1km-t?
2017. jún. 21. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Te most a rendőrnek vezetsz, vagy biztonságra törekszel?


Mindegy. Látni lát, de nem ér vele semmit.

Nem tudok a google képéből megfelelő illusztrációt vágni, a fényképezőgépe magasan van, a kocsiban lévő trafi (van benne?) meg alacsonyan.

Hiába detektál gyorshajtást, a rendszámot takarja a szalagkorlát.

2017. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor nincs baj éppen előztem 160-al sorokat, mert már megelégeltem de kb 1,5-2km el voltam a trafi előtt a szembesávba majd lementem a 81-es lehajtóján.
2017. jún. 21. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:

A képen lévő autó nem sebességet mér! Az utolsó Traffipax pedig valamikor a 2000-es évek elején "vonult nyugdíjba".

Az esetek többségében az így álló járőrautókból nem sebességet mérnek, csak várnak a szabálytalankodókra,, vagy küldésre.

2017. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lézeres sebességmérő többszáz méterről (akár több, mint egy kilóméterről) is be tud mérni hitelesen.

Ekkora távolságra a kamera is ellát, de azonosításra nem alkalmas. A rendszámot csak párszor tíz méter távolságból tudják hitelesen rögzíteni.

Gyorshajtás esetén a bírság bizonyításául szolgáló mérés akkor hiteles, ha a mérés után folyamatos videófelvétel készül, majd megfelelő távolságból sikeres a rendszám rögzítése is.


Egy elméleti példa:

a, autópályán 160-al mérsz, jelez a lézerdetektor egy kilométerről, satufék 150 alá, trafi mellett elgurulsz -> jön a bírság.

b, autópályán 160-al mérsz, jelez a lézerdetektor egy kilométerről, satufék 150 alá és 100%-osan kiállsz a kamera látóteréből (pl kamion/busz mögé), hogy a rendszám rögzítése ne legyen sikeres vagy a videófelvételen ne lehessen folyamatosan látni a kocsit. -> nem jön bírság


A b, eset hangsúlyosan elméleti, én még nem próbáltam csak más forrásból olvastam.


A jövőben inkább kölzekedj szabályosan!

2017. jún. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az lesz! Csak már meguntam a sort követni, az mondjuk az autó most szokatlanul jól gyorsult lehet mert "hűss" volt?
2017. jún. 22. 10:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a rendőrautó azt a sávot méri, ahol van, nem a szembejövőket, és ha kapás van, utána megy.
2017. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!