Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autópálya matricát át lehet...

Autópálya matricát át lehet írni másik autóra, ha más a tulaj?

Figyelt kérdés

Eddig nem saját autóval közlekedtem, és arra vettem autópálya matricát. Most vettem saját autót, a másik meg el lesz adva.

Azt olvastam csak az eladás után lehet átírni, de a tulajra nem térnek ki. Legjobb lenne, ha eladás előtt tudnám intézni, de azt is szeretném tudni, ha erre sajnos nincs megoldás.


2017. máj. 1. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Én már írattam át autópálya "matricát", de esetedben van egy kis akadálya a dolognak. Ugyan én is eladás után írattam át az új autómra, de az M3 bevezetőjénél lévő ügyfélszolgálaton nem csak a számla kellet, de elkérték a régi autó a nevemre szóló forgalmiját is. Ez nettó baromság, de nekem volt róla fénymásolatom amit végül elfogadtak.

Ha neked nincs a neveden az autó, akkor nem valószínű, hogy át fogják írni.

Ha pedig 5000 Ft-os megyei, akkor semmi értelme, mert valami 1500 Ft-ot is elkérnek ügyintézésre.

2017. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az Üllői úti ügyfélszolgálaton ugyanúgy jártam, mint az #1-es. Kérték a korábban eladott autó forgalmiját is, engem is a fénymásolat mentett meg.

Előtte próbáltam nem saját néven lévő autóra átíratni a matricát, de nem engedték, nem egy rugalmas rendszer.

2017. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget.
2017. máj. 1. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!