Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik lenne a legjobb választás?

Melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Három kocsi között akarok választani, de nem jutottam még dűlőre.

Seat Cordoba 1.4 86Le

Opel Astra G Classic II 1.4 90Le

Suzuki Ignis 1.3 92Le


Mindhárom 10 éves, 120 ezer km körüli futással. És az áruk is közel van egymáshoz, az Astra és a Cordoba kicsivel 1 millió alatt van. Az Ignis kicsit olcsóbb.


A Cordoba mellett főleg a nagy csomagtér szól, az Astra-t pedig a hátsó ülésen tartom kicsit tágasabbnak. Az Ignis meg talán a legolcsóbban fenntartható, és tetszik a magas üléspozíció.


Szerintetek a 3 közül melyik a legmegbízhatóbb, és legjobb konstrukció? Melyiket érdemes választani?

Kinek milyen tapasztalatai vannak a fent említett motorokról? Hogy mozgatják az adott kocsikat? Elegendőek hozzá?



2017. jún. 23. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A Suzuki Ignis nem lenne rossz és talán a legmegbízhatóbb is lenne ha pont emiatt sokan nem hanyagolnák el és csalóka az a 92Le is mert amikor ilyet vezettem én sokkal gyengébbnek éreztem a szegényes nyomaték miatt. A másik kettő se egy nyomatékbajnok. Astra vagy Seat. Amelyik jobban tetszik. 1.6 literben kellene gondolkozni és akkor a klíma se fogja meg vészesen és több személlyel utazva is jobban megbirkózik a rá bízott helyváltoztatási feladattal. Az Astrával kapcsolatban sokan említenek olajfogyasztást de a többi germán technológiájú vasszekérnél is előfordulhat üzemszerűen így a Seatnál is. A G Astra szeret rozsdásodni a kerékíveknél 10 éves kora után. A Seatnál ez ritkább probléma.
2017. jún. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt te tudod, hogy elsősorban hol használnád, és mekkora csomagtartóra van szükséged. Először ezt döntsd el magadban.


Az Ignis motorikusan biztosan rendbe lesz. 10 év körüli Swiftet nem néztél? Azzal se lenne problémád.


A Cordoba szerintem lomha, gyenge az 1.4-es motor, nagy a kaszni hozzá. Ezen kívül elektromos problémák sokassága merülhet fel és a városi közlekedésnél magas a fogyasztása. A formája szép és nagy a csomagtartója, igen.


Astra G: Aránylag elérhető árban lévő átlagos fizetésből használható autó. Tömörebben fogalmazva egy átlagos szürke kis autó. Formailag sem valami szép, de alkatrészek vannak hozzá bőven. Rozsdásodhat, igen, de gyakorlatilag az összes 15 éves autónál ez előfordulhat.


Felsoroltam pár dolgot, de elsősorban állapottól függ minden. Felesleges a márkákat sorrendbe állítani egy használt autónál. Először döntsd el, hogy melyik tetszik, vagy milyen méretre van szükséged. A Cordoba-Ignis-Astra gyakorlatilag három különböző kategória a sedantól elkezdve a SUV-ig. A km óra állás pedig manapság sajnos nem garancia, ne ez legyen az elsődleges szempontod, hanem a kocsi állapota.

2017. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En is az Ignis mellett szavazok.

En azon tanultam, illetve apamnak is az van (ujonnan vasaroltuk.) 139e km van korulbelul benne, kopo alkatreszeken kivul semmit nem kellett rajta cserelni. Nem reg vettunk egy 12eves Swiftet, azzal sem volt idaig gond (kop-kop).

Ezek elott is regi Swiftunk volt, nekem most is az van, megvagyok vele elegedve. Motorbol verhetetlenek a suzukik! :)

2017. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gábor t ***** válasza:

Szia. Az ignisemről mesélek.

Ami drága rajta, Gyári féltengely 130-140e ft, katalizátor kb. 100e km, után cserés kb. 65e . Váltó csere, régit le adva csapágyak miatt 50e . Mind ezt ujkorától 238ezer kilóméterig hajtva. A tőbbi filléres alkatrész, és nem nagyon rohad.

Sok sikert a választásodhoz .

2017. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igazából rövidebb távokon lenne használva a kocsi, munkába járásra.


Közben felmerült még egy opció, egy Ford Fusion 1.4 is. Árban ez is hasonló. Bevallom, ez és az Ignis a magasabb, ezáltal komfortosabb üléspozíció miatt tetszik, illetve a nagy csomagtér miatt.

2017. jún. 25. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!