Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olajcsere után 500km-rel...

Ha olajcsere után 500km-rel fekete az olaj egy benzines kocsin akkor baj van a motorral (168000km) vagy átvágott a szerelő és nem cserélt olajat?

Figyelt kérdés

2017. jún. 26. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez ilyen...

Az olaj "lemosta" a koszt,a finomszencséset ami megszínezte...nagy kaland...

Attól még a frissebb olaj jobb,elvileg jobb lenne a helyzet ha öblítve lenne,de minek?Ki akarna ennyit fizetni,ugyanúgy kenne.

2017. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkor lenne baj ha tiszta lenne. Az az egyik feladata, hogy magában keringesse a szennyeződést.
2017. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

minden lehet. az én kocsimban nem cseréltek olajat, sem szűrőt, csak beírták. Aztán valaki elmagyarázta, hogyan lehet egyszerű módszerrel megállapítani, hogy volt-e olajcsere(ha pár nap után fekete)


Én cserélem az olajat, nem is feketedik be pár nap után.


A motorral csak akkor van baj, ha csipegeti az olajat, és füstöl is.

2017. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Kétszer megfordul a motor és az olaj fekete lesz. Teljesen normális.
2017. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha pár km után még nem fekete az olajad akkor egy 0 km-es kocsival dolgod...
2017. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát gyanús...
2017. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól függ. Van 2 japán benzinesem ott olajcsere után 3000km el se fekete. Volt egy újonnan vett 20 ezret futott benzines Skoda fobiaja a páromnak olajat cseréltünk és egyből fekete lett. Nagyon motorfuggo mennyire koszolja az olajat. Dieselnel meg kicsereled és fekete mindenképpen.
2017. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a 20 éves 200e-t futott daewoomban 10e km után sem volt fekete az olaj, csak kicsit sötétebb.

Ha 500 km után fekete akkor vagy most nem volt cserélve, vagy előző pár olajcsere maradt el.

2017. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy Toyotáról van szó jelen esetben. 10e ként cseréltetem mindig csak a szerelőm nem ért rá és elvittem egy idegen szerelőhöz. De nekem úgy rémlik, hogy csere után 4-5 e kmrel sem volt ennyire fekete. Mindig igyan azt az olajat viszem cseréhez.
2017. jún. 26. 11:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is Toyota van, 1,8 avensis, 145000 km, az olajat magam cserélem benne, egy év, vagy 15000. Amit egy év után leengedek, az is csak sötétebb barnás színű, olajcsere után egy hónappal még fény felé kell fordítanom a nívót, hogy lássam meddig nedves, mert színe még nem igazán van az olajnak. Én gyanakodnék a helyedben...
2017. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!