Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fura "szörcsögő" hang a motor...

Fura "szörcsögő" hang a motor felől. Nagy a baj?

Figyelt kérdés

Az autó 6 éves és 13700km van benne (újonan vásárolt, 1. tulaj, szóval tuti) Vw 1.4-es 16v 86Le benzin


Az autóm egy hónapja volt éves kötelező szervizen (olaj, olajszűrő, fékolaj, gyertyacsere), már előtte hallottam ezt a hangot a motor felől, de a szervizelés után megszűnt. Viszont most újra hallom, alapjáraton csak halkan, de leginkább gyorsítás közben, ha elérem a kívánt sebességet, akkor megszűnik. A kocsit nem érzem gyengébbnek mint eddig, viszont tegnap sikerült vele lefulladnom (amit 6 év alatt egyszer sem) pont egy kereszteződés közepén, ahol nekem kellett volna elsőbbséget adnom, ami meg is történt volna ha nem állok le... a kuplung már teljesen fent volt, a fordulatszám ok, egyszer csak "kopp" és a motor leállt, majd első indításra pöccre indult. Hibakódot, hibát jelző lámpát nem villantott semmit, utána hiba nélkül hazamentem. (Mondhatom nem volt kellemes a kereszteződés közepére berohadni, ahol 70km/h a megengedett...)

Néha, de csak néha a váltás után hallok egy koppanó hangot is... amit esetleg fontos tudni, hogy váltó olaj és vezérlés, szíj még nem volt cserélve a kevés kilométer miatt, illetve hosszabb utakat (200-300km) egyhuzamban csak nyáron van időm menni vele, amúgy csak napi 6-6 km-t megyek. A fordulatszámra mindig figyelek, sose akkor váltok amikor a váltás esedékesség jelző villan, mert az 1500-as fordulatnál 50-nél, már kérné tőlem az 5-öst..., mindig 2000-3000-között váltok el, ha nem kell gyorsítani akkor is 1900-2000 között gurulgatok...


Nem távgyógyítást várok, biztos megnézetem újra a szerelőmmel hétfőn, inkább csak kíváncsi vagyok, hogy nektek mi a véleményetek, hétvégén még használhatom? Illetve Ti milyen hibára gyanakodnátok ebben az esetben?


(én gondoltam a gyújtótrafók hibájára, mert gyertyacsere után egy rövid időre megszűnt a hang... de igazából teljesen hü**e vagyok az efféle műszaki dolgokhoz...) Pedig nagyon szeretem ezt a kocsimat, nem akarom "elveszíteni", még a 86Le-vel is együtt tudok élni, igazából nekem teljesen elég, autópályán is kényelmesen tartom vele a 140-et ha kell.



2017. jún. 30. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Túlérett őszibarackot eszik valaki a motortérben. Vagy Karakószörcsökön vetted a kocsit?
2017. júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!