Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanácsot szeretnék kérni....

Stefáncsik Sándor kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni. Vásároltam Magán személytől egy Skoda Octavia 1.6 benzines autót. Vissza kérhetem a vétel árat? Vagy a javitást fizesse ki az eladó?

Figyelt kérdés
Kb 1 hét után iszonyat elkezdett füstölni, mint kiderűlt olajcserénél tele volt öntve adalékkal. Rejtett hibának minősül?? vissza kérhetem az autó árát, vagy mi a megoldás? Voltam szerelőnél annyit mondott motor generál 300-500 ezer forint között áll meg a javitás.
2017. júl. 1. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Az adaléktól nem fog elégni az olaj az égéstérben.

Az a gyűrű /dugattyú sérüléstől (nincs lehúzás,áteresztés) vagy a henger deformalitásától marad a hengerfalon ahol elég.

Az adásvételin : "tájékoztatta az állapotáról és tudomásul vette a vevő a gépjármű állapotát"

Ez levédte az eladót ,az életben nem bizonyítod rá sajna...

2017. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Az első hulyeséget ír. Átvertek. Kopott motorba igenis szoktak adalékot önteni, van többfajta is, ami helyreállítja a kompressziót. Sűrűbbé teszi az olajat. Neppertrükk. Átvertek haver, de ezt már nem tudod bizonyítani. Úgy is mondhatnánk beszopiztad.
2017. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

2 dolgo kell tudnod bizonyítani:

A hiba mar az elaaskor is fennalt

Az eladó tudott rola es szándékosan eltitkolta


Utóbbit kb lehetetlen bizonyítani

2017. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes én még az új Skodáról se hallottam jót, már új korában eszik az olajat.
2017. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
2017. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!