Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért vesznek prémiumaut...

Sokan miért vesznek prémiumautót, hogyha alig bírják fenntartani?

Figyelt kérdés

Nekem is tetszenek a BMW-k,Mercik viszont drágállom a fenntartását és nem az adókról,tankolásról beszélek,hanem a szervizköltségekről.


Az ilyen autóknak nagyon magas tud lenni a szervizdíja, továbbá, bonyolultabbak, mint a tömegmárkák modelljei.

A családban nem egy ember volt, aki megvette a fiatal BMW-t (nem tízen,húszon éves kacatokat) és aprónak tűnő elektronikai hibák miatt fizette a negyedmilliókat.

Nem beszélve arról,hogy azon az áron, amiért a használt Bömbit megvette, szinte egy új Avensist vagy Passatot vehetett volna.

A kocsi még megvan neki, de sokat panaszkodik rá, erősen gondolkodik az eladásán, pedig fanatikus BMW rajongó.



Én egy 2014-es Mazda 6-ost tartok,megvagyok vele elégedve.Nincs vele sok gond és fenntartható.

Presztízsben nem ér fel egy BMW-hez, de nem is akarok többnek tűnni, mint ami vagyok.



2017. júl. 1. 09:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mert kicsi a pöchsük.
2017. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert gyenge jellem mind,másoknak vesznek autót...Megakarnak másoknak felelni..."ó merdzsóm van,ez nagy szó ,irigyelni fognak"
2017. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
2# vagyok. 1.8 8 gen facelift civicet hajtok.
2017. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
És az nem merült fel benne, hogy olyan autót szeretett volna.... ha én béemvét szeretnék venni nem azt veszek, es nem egy toyotát mert kis pistának az tetszik.....
2017. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert sokan azt hiszik ez a menő és csak a márkát figyelik, nem tekintenek körül alaposan hogy mi mivel jár. Én magam is annak idején BMW-t akartam venni és amikor örököltem egy elég jó összeget, gondolkoztam nagyon hogy veszek, de amikor interneten hónapokig néztem utána hogy mi merre hány méter alkatrész árak szempontjából igen csak kikerekedtek a szemeim az árak miatt. Ha 200 ezer nettó felett lenne a havi jövedelmem akkor lenne BMW-m de még akkor sem teljesen biztos. Iszonyat árak vannak és rájöttem hogy kell a halálnak főleg használtan amiről kitudja hogy milyen rejtett hibái vannak, és mik fáradnának el benne. Mivel autó kellet ezért vettem egy egyszerű G Astrát lassan 4 éve és azóta mióta megvan egyedül az első műszakin mióta nálam van a gép akkor kellett fékcserét csinálni, meg egyszer az olajteknő tömítést kellett kicseréltetnem mert engedte ki az olajat. Azóta más nem volt csinálva rajta és csak megyek vele, egyetlen egyszer hagyott cserben de az is a saját hibám miatt mert égve hagytam a világítást és az akku is már bőven volt 5 éves és akkor nyekkent meg. Mivel nem volt aki hazavontasson és szerencsére csak 2 km-re voltam otthonról és hazavittem az akkut 24 órás töltés sem volt neki elég, berágtam vettem másikat betettem a több mint 1 napja ott parkoló autómba és már mentem is vele.
2017. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mert inkább éhezik, csak az fontosabb, hogy menőzzön a városban.
2017. júl. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Megint a sztereotípiák meg általánosítások...

Mondjatok már egy embert, aki éhenhalt, azért, mert Audija vagy BMW-je volt. Vagy ki mondta, hogy nem tudják (tudjuk) fenntartani?

2017. júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Miert van hogy ilyen kérdésekwt csak azok tesznek fel, akik nem engedhetik meg maguknak? 😂😂

Es itt most nem a németből behozott használtra gondolok.... 😂

2017. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

a kérdés: "Sokan miért vesznek prémiumautót, hogyha alig bírják fenntartani?"


azért, mert az emberek a látszatból ítélnek. Ha márkás autód van, ha állandóan fényes a cipőd, ha a legdivatosabb órád van, és még menőbb telefonod, akkor befogadnak a szomszédok...


azt nem tudják, hogy a kívülről óriási, csillogó autó már tíz éves, belül alig van valami kényelmi funkció, és a motorja is a legkisebb teljesítményű széthajtott hulladék..azt sem tudják, hogy pár dollárért rendelhetsz a legmenőbb kinézetű divatórákból...


...azt meg pláne nem tudják, hogy kapható baromi drága telefonnak a baromi olcsó klónja..és még működik is valahogy....


a lényeg, hogy jól mutasson minden, sugározza azt az érzést, hogy baromi jólétben él a versenyző.


emberből vagyunk valamennyien.

2017. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Beviz Elek ***** válasza:

#7

Itt nem az éhenhalásról van szó, hanem hogy költs az autóra és ne lelakd, illetve hogy maradjon másra is pénzed, ne csak fenntartaninaz autódat.


Persze, vannak akik zsebből kifizetnek egy másikat ha kell, de sokan vannak akik valóban megveszik a Bömbit vagy mást és nincs pénzük foglalkozni vele.

Havi 400-700 között kerestem Magyarországon (épp mennyi meló volt), de akkor sem kellett szervízigényes autó. Inkább egy igénytelen, megbízható japán amit lehet hajtani és eljárhatok vele dolgozni, a keményen megdolgozott pénzemet nem akartam beletolni az autó fenntartásába. Persze, így is ment zenére, ültetőrugókra, kerekekre, stb, de drágán fenntarthatót nem akartam venni csak azért mert megtehetem és én vagyok a Jani...

2017. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!