Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidrotőkés autónál lehet...

Hidrotőkés autónál lehet állítani a szelephézagokat?

Figyelt kérdés

2017. júl. 2. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Pont azért van a hidrotőke, hogy ne kelljen állítani.
2017. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi a teendő akkor, ha valamelyest hangokat adnak a szelepek? Vagy egy szelep.
2017. júl. 2. 19:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Én még hibás hidrotőkével pl Opelnél nem találkoztam, viszont fosvágennél az 1.9tdi-nél találkoztam már törött tőkerugókkal. Azt cserélve se változott a hang, valószínű a tőke fészke kopott ki, olajozás hiányában.

Általában kopott vez.tengely, tőke, himba, szeleprátét, vagy kopott dugattyú, elrakott vezérlés okoz ilyen "szelephangot"

2017. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megfelelő viszkozitású a motorolaj? Időben lett cserélve?

Ha igen, hidrotőke csere/javítás. Nem tudom, ez utóbbi mennyire lehetséges, vagy kifizetődő...

2017. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És a szelepek kicserélése nem jöhet szóba? Állítani nem lehet őket, de gondolom, hogy cserélni igen.
2017. júl. 2. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a szelepet, hanem a hidrotőkéket kell kicserélni.
2017. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne a szelepet cserélni? A szelep azért csattog, mert a hidrotőke nem jó.
2017. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szelepeket nem kell bántani, a szelepvezetők szoktak kikopni a századjára felújított motoroknál de annyira ritka mint a fehér holló. A hidrotőke csattog,azt kell cserélni. Hagyd állni az autót egy két napra és ha indításkor iszonyat csattog akkor biztos hogy tőkehiba és nem más.

Az Opeleknek valóban örök élet hidrotőkéjük van, én sem tudok erről rosszat. A Volkswageneknél pedig állandó probléma, gondolom a rossz olajozás végett. Nekem már 50 ezer km. után cserélni kellett a kicserélt tőkéket is. Most Febi van benne, próba cseresznye. :-)

2017. aug. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!