Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor milyen is egy...

Most akkor milyen is egy forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés

Május elején kezdtem el vezetni, nem sokkal utána pedig a barátom is, csak ő másik városban. Ahol én lakok, csak 2 oktató van, mindketten 60 felett vannak. Július 20-án fogok vizsgázni, maga a vezetés elég jól megy, csak néha zsémbes az oktató és semmi nem akar neki jó lenni, ami előző órán jó volt, és még ki is hagsúlyozta, hogy úg kell, pl megindulás. Egyszer SIKK kell neki, máskor leordít, hogy nem jó, mert SKIK. :D


De nem is ez a lényeg. Engem első órán egyből forgalomba küldött, azóta is csak forgalomban vagyok, néha parkolgatunk, de alig, de nem is akarja, hogy parkoljak. Eközben a barátom az első óráján nem is vezetett, hanem megbeszéltek mindent, és átvizsgálták a kocsit, amit minden órán megtesznek. Tudom, hogy át kell vizsgálni, de ha ezt nem meséli, akkor biztos nem jut eszembe a vizsgán, és emiatt megbuktam volna?

Kicsit kétségbe vagyok esve, mert teljesen máshogy megy mindkettőnknek a tanulás, míg ők vezetni tanulnak, én csak megyek, és le vagyok ordítva jogtalanul.

Nem szeretnék megbukni a vizsgán, mert ha megbukok egy ilyen miatt, legközelebb októberre kapok időpontot, mert mindenkit előre ki kell írni vizsgára. Gondoltam arra, hogy acsak tudja az oktatóm, hogy mit kérnek vizsgán, de akkor is parázok, hogy valamit kihagyok, amit nem mond el.


Nektek hogy zajlott a vizsga?



2017. júl. 5. 10:47
 1/5 10 deka farhát ***** válasza:
Oktatót kéne váltanod. Ha ketten vannak, és a tiéd nem normális, akkor menj a másikhoz, akihez a barátod jár. Csak ezt mondjuk már rég meg kellett volna tenned, így két héttel a vizsga előtt már elég necces...
2017. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok menni, mert itt csak ez a kettő van, és még mindig a jobbhoz mentem, a másikat többen szidják. A barátom pedig másik városba jár, és nem is olyan közel, hogy oda utazgassak vezetni.
2017. júl. 5. 15:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Őt csak azért írtam, hogy máshogy megy a tanulás, hogy lehessen mihez viszonyítani. :D Az oktatója fiatal is, valszeg azért nem sz*rik az egészbe.
2017. júl. 5. 15:17
 4/5 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, hogy van-e még órád a vizsgáig, de pl. mi a vizsga előtti utolsó alkalommal néztük csak át a kocsit, addig soha! Én is az első órától kezdve forgalomban vezettem rendesen és visszagondolva mi se nagyon parkoltunk a gyakorló órák ideje alatt, itt-ott a városban megejtettünk talán alkalmanként egyet. Én egy kihalt parkolóban tudtam gyakorolni, hiszen éreztem, hogy nem jól megy, az nagyon sokat segített! A vizsga előtti alkalmakkor pedig megkértem, hogy a neccesebb parkolásokat vegyük át, addig mondtam, amíg meg nem csináltuk! Ha még van időd, legyél határozott és mond meg neki, hogy mit szeretnél. Elvégre te fizetsz érte, nem is kicsi összeget. Sok sikert!
2017. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A "Nektek hogy zajlott a vizsga?" kérdésre válaszolva. Jármű ellenőrzés (világítás, irányjelzők, féklámpa, gumik, rendszámok láthatósága és rögzítettsége, kormánymű ellenőrzése ami annyiból áll hogy nézed a kerekeket és kicsit megmozgatod a kormányt mindkét irányba), fékpróba, ezt ha elmulasztod akkor meg is buktál (ez annyiból áll hogy kicsit meggurítod a kocsit előre és befékezel), aztán vezetés, nekem volt egy balra előre beállás és egy egy ívben megfordulás, lakott területen kívüli főúton, de ez ugye más is lehet mert többféle feladat van. Amúgy én is csak a vizsga előtti órán néztem át először az autót ilyen szinten...
2017. júl. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!