Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung hiba, rossz, kopott,...

Kuplung hiba, rossz, kopott, vezetési stilus?

Figyelt kérdés
Magasan fog a kuplung ez tény. Ha finoman váltok vagy ha sietek és agresszorkodok az úton is minden seb.váltáskor ugrik ill. "bólint" az autó.Nincs hang nincs szag.Másik. Beinditom a verdát felugrik az alapjárat 2000 re,majd 1-2 perc és lemegy 500 ra,normális? Pirosnál lámpánál néha bedadog annyira leesik az alapjárat de nem állt még le soha. Mitsubishi Carisma 1.8 16V GDI évj. 1999.
2017. júl. 7. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A kuplung valószínűleg kopott, a fent fogás tipikusan ennek a tünete. A dadogásra nem tudok mit mondani. Szerelőt kéne bevonni a megoldásba.
2017. júl. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ugrik, ha fogáspontnál már gyorsan engeded a kuplungot, meg csak utólag nyomod a gázt!

Akkor bólint, ha egyszerre nyomod a gázt meg a kuplungot.

2017. júl. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az normális, ha hidegen felugrik az alapjárata. Az, hogy utána dadog lent, az már szonda vagy alapjáratot szabályzó szelep hibája.

A kuplung fent fogás az simán csak elkopott. A bólintás meg rántás az vezetési stílus hiba inkább. Próbálgatni kell, hogy picit más időközzel használod a pedálokat és hogyan reagál rá a kocsi.

2017. júl. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ugrik vagy bólint az azt jelenti hogy nem tudod össze hangolni a pedálokat, a lábadat.

Egy ilyen korú autóval már nem kell agresszorkodni, örülj ha egyáltalán működik. A dadogást pedig kikell olvastatni és megmondják mi a baja.

2017. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Csináltam egy "tesztet" : autó beindit és 3-ba raktam,kuplung fel gáz nélkül...lefulladt,rántott vagy kettőt. Lehet kinyomócsapágy lesz a gebasz? Vagy ennyire nem érzem ezt az autót? Az autó kiállitási darab volt 15.000Km van benne,tipp-topp a verda csak régen gyártották...én vagyok az első gazdája,hogy mehetett tönkre a kuplung vagy a kinyomócsapágy??? Nem vágom.
2017. júl. 8. 03:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Más autóval vezettél már? És azokkal megy rendesen? Vagy a tiedet vezette már más? És nekik is rángat?

Vannak autók amik olyanok mintha ősember faragta volna, azért lenne jó mással is vezettetni, hogy náluk is csinálja-e. De ez alapvetően nem kuplung hiba szokott lenni. Az hogy elkopik az egy dolog, de ilyen tüneteket nem produkál.

2017. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Előtte volt 3 autóm. VW Polo,VW golf IV. Ezek kis köbcentisek voltak 1.2-1.4

Volt Mazda 626 2000-es motorral azzal volt ilyen,de hamar rájöttem rosszul váltok.

Igaz ez a Mitsubishi csak 1 hónapja van meg,lehet meg kell szoknom. Tesóm vezette neki minimál bólintás volt azt mondta kuplung beállitás és annyi. Remélem csak annyi lesz....

2017. júl. 8. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!