Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogy használjátok a kuplungot?

Ti hogy használjátok a kuplungot?

Figyelt kérdés
A sarkatok a padlón van vagy nem?
2017. júl. 8. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Természetesen igen.


El sem tudom képzelni, hogy hogy lehet úgy vezetni, hogy az ember nem rakja le a sarkát.

1-2 óra vezetés után biztosan izomlázam lenne.

2017. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

néha lehet olyan cipőket kapni, amin a sarok le van kerekítve, pontosan ezért.(jópofa)


rendkívül fárasztó lenne a sarok kitámasztása nélkül.

Na persze nem kell ott tartani a lábat, de ha kell, akár egy pillanat alatt is rá lehet taposni a pedálra.

2017. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen a padlón van. Eszembe se jutott még más módszer.

Hogy lehetne másképp? A levegőben tartva? Sok kuplungolásnál, pl városban elég fárasztó lenne, arról nem is beszélve hogy ha nincs megtámasztva a sarok nem tudod olyan finoman kezelni.

2017. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Valamit nagyon össze kevertek.

Az igaz hogy amikor nem kell használni a a kuplungot akkor a padlón pihen a láb, de mikor ki kell nyomni akkor teljesen felemeli az ember a lábat és úgy nyomja ki.

Úgy nem is lehet kuplungolni hogy a sarka lent van az embernek. Vagyis én még nem találkoztam olyan autóval.

2017. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm nem tudom, pedig húsz éve vezetek, javarészt hivatásszerűen... Ennek utánanézek, hogy tartom a lábam, ha megyek holnap valahova.

Bakker, ha megölnének sem tudnám most megmondani. :-) Járt már így valaki?

2017. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert épeszű ember rohadtul nem ezzel foglalkozik. Fingom sincs, hogy a kuplungot hogyan nyomtam régen, ma meg azért, mert automata az autó.
2017. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez most nagyon érdekes számomra, amiket írtatok. Én közel a 800 ezer levezetett km után sem tudom úgy felengedni a kuplungot finoman, hogy a sarkom lent legyen (múltkor direkt próbáltam), mindig felemelem a sarkomat is, és ez természetes is, nem fárasztó. Egyébként vezetéstechnikailag is így ajánlott, és az oktatóm is így tanította anno, emlékszem rá.
2017. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4. Vagyok.

Hát én is ki mentem a kocsihoz és úgy próbáltam ki.

2017. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Valamit nagyon össze kevertek."


Akkor pontosítok: Amikor kinyomom a kuplungot, természetesen fel kell emelni a lábamat a padlóról,de teljesen kinyomva beleütközik a padlóba a sarkam. Felengedni úgy szoktam, hogy először csak a lábfejemet mozdítom, sarok lent, majd hogy teljesen felengedjem, a sarkamat is fel kell emelni. Már csak azért ismert utána nem tartom a pedál fölött a lábam, hanem balra félre rakom.

Legalábbis emlékezetből így rémlik. Szerintem nem is nagyon lehet másképp. De holnap meg fogom nézni én is a gyakorlatban hogy szoktam, mert most kicsit elbizonytalanítottak a hozzászólások.

(Valaki írta, így ha ez is lényeges: nem vagyok hivatásos sofőr, de rendszeresen kell munkaügyben napi 600km-t is vezetnem. Összességében 370-380e km körül tartok (balesetmentesen).)

2017. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
"Fingom sincs, hogy a kuplungot hogyan nyomtam régen, ma meg azért, mert automata az autó." Ja boccs főnök
2017. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!