Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországban sokan miért...

Németországban sokan miért indexelnek amikor az autópalya kijáratban mennek?

Figyelt kérdés

2017. júl. 15. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem köteles,de jelezhet" mint a körforgalomba való behajtáskor.

Én se szoktam,de ez van.

Nem tilos lényegében.

Igaz van,hogy zavaró.

2017. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sokszor van olyan, hoyg a kijárat nem egy, hanem két különbözö irányba vezet, és így egyértelmü a másik számára, hogy merre akar menni - ezzel sok összefutós baleset megelözhetö!
2017. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Mert a németek betegesen törekednek a szabályok betartására. Akkor is, ha tök észszerűtlen az adott szabály.
2017. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Időpont ma 11:39


Igen. Ezért van, hogy a városban 60-nal mennek az 50 helyett, főúton a 100 helyett 110-zel már tolják a se*gged, 75%-ban ba*znak indexelni (legyen az kereszteződés, vagy körforgalom), úgy parkolnak, hogy borzasztó, megállnak az út közepén, ha nekik ott van dolguk. Valóban annyira betartják a szabályokat, hogy borzasztó. Te sem jártál még Németországban, mi? Ha lenne fedélzeti kamerám ezekből napi 10 videót tudnék neked mutogatni, mennyire szabálykövetőek a nagyon híres precíz németek...

2017. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Le lehet pontozni, ez akkor is így van, tetszik nem tetszik.
2017. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, Németország melyik részén élsz, kedves 4-es, de én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Senki nem ideges, ha a 80 éves nagyi 50-el megy 70-es táblánál, akkor se tolja le az útról senki. Ha 90-nél hagyok 15 méteres követési távolságot, akkor se hiszi senki, hogy neki tartogatom azt a helyet, és nem furakszik be elém. Alsóbbrendű útvonalról a legtöbb helyen fésűelv szerint hagynak besorolni, stb.
2017. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne menjen nekem a mögöttem 200-al közeledő állat, mert látja, hogy indexelek és lassítani fogok.

Itt szinte mindenki indexel, szerintem sokkal jobb a német közlekedés, mint a magyar!

Jeleznek előzésnél, kanyarodásnál, kijáratnál, sávváltásnál, MINDIG nem pedig vadbarom módjára becuppannak 130-al a középső sávba, blokkolják a forgalmat, mint a magyar sofőrök 70%-a, aztán indexelés nélkül ki vagy lehúzódnak, ha úgy esik jól...

2017. júl. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
München mellett élek és írtam, ha lenne kamera az autóban, lenne mit feltölteni. Ész nélkül előznek, most jöttem haza, majdnem csattantak, szerencse, hogy a szembejövőnek helyén volt az esze és satufékezett.... A parkolóból a vénasszony ugy tolat, hogy csak egy irányba néz...az tény, hogy sokkal előzékenyebbek, nyugodtabbak, de a vezetésük katasztrofális. rááll a csíkra, hogy más ne tudjon melléállni, holott tele a parkoló, minden hely számít, ez most a Kauflandban volt, alig találtam egy helyet. Szóval azért nem kell őket isteníteni...
2017. júl. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%

Időpont ma 17:49


Münchenbe hordom a gyereket a magyar iskolába. Elárulom neked ott van egy penny a közelben és egy másik bolt, akár menj el arra és nézd meg hogy állnak meg. A sávban kirakják a vészvillogót, megállnak és bemennek vásárolni, ahelyett, hogy beparkolnának...te meg kerülgesd őket... a nejem a héten nem tudott kitolatni a parkolóbol mert Jürgen beállt mögé, azt még ő volt felháborodva, hogy vissza kell tolatnia. A házunk előtt van egy fagyizó, 90 pontos betűvel ki van írva, hogy AUSFAHRT, BITTE FREIHALTEN, erre beállnak tranzittal, motorral, biciklivel, autóval...szóval a nagy szabálykövető németekről lehetne még mesélni....

2017. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztaltam pedig egyáltalán, amit te írsz, BW-ben élek, Memmingentől kb. 15 kilométerre. Olyan ritkán látom, hogy valaki szabálytalanul állna meg, hogy egy kezemen meg tudnám számolni.


De Münchenben vagy más nagyvárosban ezt el tudom képzelni, mert förtelmes a parkolóhely-hiány. Sokat vagyunk átutazóban illetve ha jön a családom mindig ott vesszük fel őket autóval, és egyszerűen nem lehet elférni abban a városban.


De itt felénk pl. Ulm, Memmingen ill. Stuttgartban járok gyakran ez abszolút nem jellemző, tényleg inkább a végtelenségig korrektek.


De hát mit mondjak, sosem szerettem a bajorokat, éljenek a svábok :)

2017. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!