Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 köbcentis kétütemű motorba...

50 köbcentis kétütemű motorba érdemes prémium üzemanyagot tankolni?

Figyelt kérdés
sok helyen olvastam h valaki szerint jobban megy tőle és nem lesz tőle baja megint más azt állítja h besül tőle a dugattyú, nekem konkrétan egy derbi sendám van különolajozású

2017. júl. 18. 21:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha jó a Scarába a 95-ös is, akkor a gyár miért 98-asat ír elő? Mi haszna belőle?
2017. júl. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
44%

Mert azt írják elő, de a 95-ös benzinnel ugyan úgy elmegy, ahogy a 100-assal, sőt a gyújtást sem kell hozzáállítani. Most mondjam példának, hogy annak idején, 91-92 körül, az AF1-be amibe már akkor 98-as volt az előírás!! beleraktam a 76-os katonai benzint, a tankba még volt vagy 3 liter 95-ös, és simán hazajöttem vele 90 km-t Ukrajnából, ott akkoriban ezt a 76-ost is csak úgy tudtam venni, hogy leintettük a honvédségi tartálykocsit, és úgy eresztett ki belőle Munkács alatt. Rohadtul nem volt benzin a környéken.

A 2T motor szinte mindent megeszik, annyi, hogy nem repesztettem vele, mert gyengébb lett a benzintől, de nem lett baja, de lényegében simán elégette. Nem kell keverni a 4T hyperszuper precíz rendszerével, mert egy igénytelen szerkezet, és pont ez a szép benne, hogy a mai napig kiröhögi a 4T motorokat, és fele köbcentiben lealázza. A 2T soha nem fog kihalni igazán, nem is tud.

2017. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Kétüteműbe csakis prémium. Az E10 alkalmatlan keverék üzemagyaghoz ugyanis rosszul keveredik benne a kenőolaj.
2021. nov. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Oké, akkor jelzem a robogómnak, hogy legyen szíves elromlani, hisz eddig is sima 95-öt kapott, ráadásul nem előre kell keverni hanem maga keveri hozzá az olajat, mégis elkeveredett.
2021. nov. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Túl van ez a benzin dolog kombinálva. Egy 2T motor a leginkább tűri a még rossz minőségű benzint is. Tehetsz bele 100-ast, és nyugodt leszel, hogy jót kap a motor. De a 95-ös benzinnel is ugyan azt éred el, csak az olcsóbb. Nyugi, nekem is vannak ilyen heppjeim, hogy pl csak olasz szűrőket veszek, vagy csak selenia olajat a kocsiba, meg nyugtat. De ugyan olyan jó olaj lenne bele a többi nagy márka terméke, meg szűrőkből is az olcsóbbak, vagy neves gyártók termékei.
2021. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!