Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék egy hobbi autót...

Mrtechnikus kérdése:

Szeretnék egy hobbi autót amit csak nyáron használnék. Célszerű arra az időre amikor nem használom ideiglenesen kivonni a forgalomból?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 19:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
akkor ne akarj 2 autót!!! Fú te hallod hozzád nyugágy kell!!!!!!!!!!!!!
2017. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

na ne zsibbaszz ember...

Nem tudom milyen a hobbiautód. A második autó A0 bónuszbesorolással indul, de ugyanúgy nőni fog rajta a bónusz. Nekem a hobbiautóm 26 éves lesz idén, 85 kW a teljesítménye. A súlyadója (a kora végett) valami 12-13 ezer ft/ÉV, a biztosítása a bónusz miatt valami 20-25 ezer/ÉV. Jó biztosítási alkusz kérdése az egész. Ez összesen max 40 ezer ft/év állóköltség az autón, plusz ha elviszed kétévente műszakira, az még 30 ezer/2év. Ha már két autód van, akkor évi 50 ezer forinton variálsz? Ne fárasszál már.

A másik autóm, amit minden nap használok (szar, de dolgozik) az egy taxi. Mivel nem egy erőgép, így a súlyadója ennek is olyan 12-13 ezer ft/év, a biztosítása (utasbiztosítással együtt) olyan 60 ezer ft/év. Azért mondtam, hogy jó biztosítási alkusz kérdése, mert egy taxis kollégámnak majdnem 170 ezer ft/év a biztosítása.

Na mindegy, szummázva: második autón gondolkozol, de évi 50 ezren vacakolsz. Ja, és ha mindig kivonatod ideiglenesen a forgalomból, az plusz utánajárás, papírozás, biztosítást újrakötni, és még a bónusz se ketyeg arra az autóra...stb

Szerintem nem szórakozz vele, ha 2. autó kell, tartsad rendesen.

2017. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!