Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladásnál a motor mennyir...

Autó eladásnál a motor mennyire számít és a vásárlók mit keresnek?

Figyelt kérdés

Például a 3 literes tdi állítólag megbizhatóbb, de 2x annyit fogyaszt mint a 2 literes tdi, de gyakrabban romlik el.

Mi érdekli a vásárlókat általában a fogyasztás, teljesítmény, megbízhatóság vagy valami más? Esetleg az összes egyben?



2017. júl. 27. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért a x2 kicsit túlzás, jó lesz az 1,5-2l fogyasztás különbözetnek is vagy akár még kevesebb is lehet ha mondjuk egy A6-nál nézzük ezt.
2017. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az ember vesz egy autót, akkor 99%-ban használni is akarja, tehát megbízhatónak kell legyen, hogy ne álljön örökké a szervízben.


Ha valaki spórolni szeretne, akkor a fogyasztás is mérvadó, de leginkább csak magas éves futás esetén (több tíz-ezer km/év).


Ha pedig az élményautózás (is) fontos, akkor a teljesítmény komoly szempont.


Én annó a vásárlás előtt egy konkrét márkát-típust-motort kerestem és a találatokat évjárat/állapot ill. felszereltség tekintetében rangsoroltam.


Sokan mondják, hogy állapotot kell nézni nem km-t. Nos én csak márkakereskedések használt részlegén nézelődtem, így a km szinte biztos, hogy garantált volt. Kivétel nélkül mindig az alacsonyabb futású autót találtam jobb állapotúnak.

2017. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"a 3 literes tdi állítólag megbizhatóbb, de 2x annyit fogyaszt mint a 2 literes tdi, de gyakrabban romlik el."


Én nem tudom csak értelmezni ezt a mondatot?

2017. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hogy mennyire számít a motor mérete? nagyon.

Ezért jelent meg a hazai piacon a Ford Mustang 5.0 ...


öt literes, v8 szívó benzines motorral, kézi váltóval, szerény 440 lóerővel..vegyes fogyija 12 liter 95 ösből.


a hangjára külön ügyeltek, szinte muzsikál, ahogy dohog a nyolc henger.



ebben az autóban minden egyben megvan. na jó, kivétel az automata váltó.

2017. júl. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2.0TDI - kevesebbet fogyaszt, de állitólag gyakrabban romlik el

3.0TDI többet fogyaszt, de kevesebbszer megy tönkre


Kicsit érdekesre sikerült az a mondat.

2017. júl. 27. 11:33
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es: Mi a baj az automata váltóval? Én biztos azzal venném. Akkora motornál bolygóművesnek kell lennie. Azzal meg mi baj lehet?
2017. júl. 27. 11:34
 7/11 anonim ***** válasza:

kérdező: az a baj vele, hogy ebbe az autóba a kézi váltó kell, mert azzal élvezed igazán a vezetést. Az automata váltó az utazó, kényelmes autókba jó. Mondjuk az A6-ba.

Egyébként itthon még mindig nagy részben az emberek nem maguknak vásárolnak, hanem a szomszédnak. A motor nem számít annyira, mert ugye az nem látszik. Ezért vesznek alulmotorizált vackokat is itthon előszeretettel. Most ugye új szelek fújnak, mert a média addig tolta a dízelek meghibásodási dolgait, hogy itthon is elkezdtek a benzinesek felé venni az irányt.

2017. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lehet vele. Van bőven hozzáértő szervíz ahol mindent meg tudnak javítani. Gondolom akinek audi kell ki tudja fizetni.
2017. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem csak Audi-ról szól a kérdés, az csak példa volt ami hirtelen eszembe jutott.

Igazából a fő kérdés az, ohgy ha veszek egy autót akkor később mondjuk 5 év múlva (gondolom 5 év múlva még bőven belsőégésű motorok fognak menni) a kisebb vagy a nagyobb motort lehet könyebben eladni?

2017. júl. 27. 12:08
 10/11 anonim ***** válasza:
A mostani trendeket nézve a kisebb köbcentiseket.
2017. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!