Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Schwalble-n (1985-ös...

Simson Schwalble-n (1985-ös sárga villám) milyen hajtómúolaj való konkrétan ehhez a típushoz és milyen akkumulátor kell bele, ami beférne a gyári helyére?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:

10W40 vagy 15W40 olaj

Akksit nemtudom

2010. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem összekeverted a Simsont egy autó motorolaj adataival nem? Esetleg viccnek szántad?
2010. máj. 22. 21:46
 3/10 A kérdező kommentje:
9 évet állt egy garázs poros sarkában a moci és most karban szeretnék tenni édesapám részére. Ezért várnék segítőkész értelmes válaszokat.
2010. máj. 22. 21:55
 4/10 anonim ***** válasza:
A mol benzin kútakon még talán kapható az Arol 2T és a Sprint (utóbbi inkább), de ha mégsem úgy általában amit a kétüteműekhez árulnak, 2T-s motorolajok, megfelelőek lesznek, szerintem a 2 ütemű fűnyíró gépekhez használható motorolaj is megadja a simsonoknak is a megfelelő kenést. Az tényleg nem járható út, hogy egy 4 ütemű járműbe való olajat keverj a benzinbe, nem tudni hogy keveredne el benne és hiába a saját céljára nagyon jó, erre a célra bizonytalan. Viszont ha egy két ütemű motorhoz való szintetikus olajat tudsz megvásárolni, azzal nem lehet gond. Egyszerűen jobban jársz ha megbízható motorosboltokban érdeklődsz mit tudnak adni erre a célra ami kielégíti a motorod igényeit:)
2010. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszolónak igaza van, 10W40 vagy 15W40 hajtóműolaj kell a simsonokba. Keverék olaj meg bármilyen 2T amit megengedhetsz, de a jobbal lehet tovább megy a motor szerelés nélkül. Aksi meg nem tom hány voltos az elektromos rendszere a '85ös Schwalbe-nak, de sztem 12, akkor olyan 12 voltos akksi kell ami belefér.
2010. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha jól látom, hajtóműolajról van szó, abból szinte minden jó neki (pl. MOL Botond). Akkumulátorból is szinte bármelyik 6V 12Ah-s savas ólomakkumulátor befér a gyári tálcába, mert szép nagy.
2010. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,HAJTÓMŰOLAJAT kérdeztem,de azért köszönöm a kiegészítő válaszokat is akik az utolsó válasz előtt írtak !
2010. máj. 22. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok


Hát most hiába kötsz belém akkoris 10W40 vagy 15W40 KELL a hajtóműbe.

Márpedig azt kérdezted


De te biztos jobban tudod...

2010. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jól van öreg semmi gond,csak azt hittem xivatóra vettél ! ;)
2010. máj. 23. 12:59
 10/10 anonim ***** válasza:

ja oké, csak már csomószor pontoztak le ilyenek miatt :DD

akkor bocs :D

2010. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!