Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nőket miért próbálják sokan...

A nőket miért próbálják sokan beskatulyázni, hogy nekik csak kisméretű autót szabad venniük?

Figyelt kérdés

Én soha nem értettem az ilyesmiket.

Bizony vannak nők, én is, akik szeretik a szép autókat.


A férfiakat szokta zavarni,hogyha a nőnek jobb,nagyobb autója van, mint neki.Lehet, nem mondja, de legbelül zavarja.

Tőlem egyből azt kérdezik "apádé"?Aztán a nemleges válasznál kikerekednek a szemek.Ez ez egy 9 éves autó egyáltalán nem olyan nagy dolog, mint amiket most hoznak ki a szalonból.



Én egy 5-ös, E60-as (cicaszemű) BMW büszke tulajdonosa vagyok.

Soha semmiféle hátrányát nem láttam, hogy ekkora autót vettem, csak abban,hogy kissé drága a szervizelése.


Parkolni egyáltalán nem nehéz vele,ugyanúgy beállok vele a Lidl vagy az Aldi vagy az Árkád parkolójába, mint a szüleim Golfjával.


Napi 100 kilométert utazok,meg persze városban is sokat használom.Emiatt célszerű volt egy kényelmes autóba beruházni.

Dízelautóról van szó, baráti a fogyasztása is.


Előtte volt egy Mondeóm, benzin üzemű, na az elég sokat fogyasztott.Ráadásul, nem volt ilyen stílusos, mint ez.



2017. júl. 28. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Ezt én is megkaptam már, hogy "apukád kölcsön adta az autóját?" :D

Szóval, ha nő vagy, és még fiatal, vagy csak fiatalnak nézel ki, akkor az előítéletek megsokszorozódnak :)

2017. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Ezt sajnos főleg a nők rontják el.

Hagyják, hogy beskatulyázzák őket.


Próbálom röviden leírni:


Egy családban, ha van egy lány és egy fiú, és kicsi a korkülönbség, mindig a fiúnak van előbb jogsija. (tök mindegy ki az idősebb)

Ő gyakorol az apukával, a haverokkal, stb.


A lány meg úgy megy az első órára, mint egy kuka.


A srácot biztatják, a lány még látatlanban is béna.


Nyilván akit biztatnak, annak lesznek sikerélményei, akit egyfolytában lefikáznak hibázni fog.


Aztán ugye a nő béna, neki kicsi kocsi kell. A pasinak "menő" ha hatalmas kocsija van.

Aztán a pasi ezt nem fogja tagadni, a nő meg ismét negatív megerősítést kap.


Ha van egy házaspár és ott egy kocsi, persze a pasi kierőszakolja, hogy ő vezessen, neki jusson az élvezet.

Majd ha X év múlva a nő a volán mögé kényszerül, akkor semmi gyakorlattal, hibát-hibára halmoz, így persze ő a béna, így évekig megint földbe dugja a fejét.


És így tovább........


Nekem az első kocsim is egy nagyon régi, nagy darab amcsi autó volt.

Nem éreztem azt, hogy hű, de tragédia, meg nem lehet vele parkolni, érzés kérdése, és a gyakorlásé és annyi.


És csak azért mert kíváncsi voltam, megcsináltam az összes további kategóriát (teher, busz, stb.), mert fogalmam sem volt, mi az a nagy tudás, ami abból adódik, hogy kinek és mi van a 2 lába között.

Semmi.


Nyilván ha 12 vagy több órázni kell, meg ilyesmi az hűűűűűű de megviseli a hímnemű kamionosokat, de MINDEN más munkánál így van, ha egyfolytában sokat kell dolgozni, szinte semmi szabadidővel, tele felelősséggel.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, kb. a 18. században élünk, és tényleg szinte maximálisan mi nők vagyunk a hibásak, hogy még ehhez asszisztálunk is.


És, hogy kicsit felvidítsalak, a legtöbb férfi nem tud, van amelyik emellett nem is szeret vezetni.

Csak a saját bénaságukat próbálják leplezni amikor a nőket fikázzák.


Bármilyen időpontban, bármilyen országban meg lehet nézni bármilyen statisztikát, és érdekes módon sokkal több pasi okoz közlekedési balesetet mint nő.

2017. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindenki más engem férfiként nem zavar ha egy nő nagy autóval jár ismerek olyat aki furgonnal árut szállit meg női kamion sofőr is . Amikor meg lett a jogsim és az első kocsim 17évesen engem is sokan hülyének néztek hogy a fiatal tapasztalatlan hülyegyerek egy hadihajó kombival jár ... egy 2002-es audi a6 kombival kezdtem most 20 évesen egy batár tank méretű Audi Q7 S-lineom van 3.0TDI V6 és sok nállam időebb meg néz a városban ezzel a tankal nem vagyok nagydarab , se kigyúrt , de egy tipikus tetőtől talpig fekete nagy döggel járok semmi korm csak a lakkfekete fényezés kerék minden fekete így néznek is amikor lehuzott ablakkal megyek hogy a csontváz nem fér el kisebb kocsiban :D

Csomoszor kaptam azt hogy " mindek neked ilyen kocsi nem vagyse kigyurva se semmi , de egy maffiozó kocsival jársz ...." meg "mért nem kis coupe bmw-t vettél az jobb kisebb meg minden ? "

Amugy ember függő hogy tud-e veztni vagy nem. Kollégám egy kis 3 ajtós suzukival jár és még is rendszeresen neki megy valaminek pedig igen csak 40 felett van már én meg a 3 éves szinte friss jogsimmal egy guruló tankal járok igaz nállunk a családban mindig nagyobb kocsik voltak furgonok meg kombik így én ebbe szoktam bele és szó szerint rosszul érzem magam egy kisebb kocsiban , emiatr volt az első kocsim egy Hadihajó A6-os most meg a Q7-es haver coupe Bmw-jében szó szerint furán érzem magam ha én vezetek , nem szokatlan a verda , hanem hiányzik a robosztus méret alacsonyan van , meg kicsi :D osztálytalálkozón a régi osztálytársam meg kérdezték hogy céges vagy kölcsön autó-e amikor mutattam a forgalmit hogy ez az én gépem csak tátott szájjal néztek nert nem tudnának el képzelni engem egy ekkora kocsival. Nekem fontos volt hogy robosztus utcai tank méret meg legyen meg a kényelem is meg azért felszereltség szinten is meg volt ami kell igaz ebbe több is van mint akartam , de imádom a sportos terepjárót . Párszor lestek is amikor a nagy nehéz mosntrum a kis vw golfot le hagyta lazán sokan le becsülik a nagy batár kaszni és a nagy súly miatt , de azért a nem kevés ló és nyomaték mozgatja rendesen hiába automata :D

2017. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyszerűen képzelik sokan, hogy be akarják skatulyázni.

Az hogy beszólogatnak egyesek sajnos elég "magyaros" szokás, de mindenkinek beszólogatnak, Suzukisoknak, francia autóval közlekedőknek, Audisoknak, BMW-seknek, valami kifogásuk az illetőknek mindig lenne - nem kell velük foglalkozni.

Nem mindenki olyan, sokan nem foglalkoznak azzal, mivel közlekednek mások, de ha neked történetesen egy pici autód lenne, azért is beszólnának egyesek, szóval ez nem "skatulyázás"

2017. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

A nők jelentős része keveset és rosszul vezet, és nem boldogul az nagy autókkal. Aztán vannak kivételek, mint te is. De valljuk be, ha valaki nem utazik sokat, és egyedül megy, akkor valóban felesleges egy ilyen szintű autót fenntartani.

Én meg férfiként nem szeretem a nagy autókat, csak a praktikusságuk miatt, akkor viszont már legyen kombi.

Nekem egy E36-om van, de ennek is problémája, hogy 1400 kg, már ez is kicsit nehézkesen mozog a sportfutómű ellenére is. Ahogy egy autó nagyobb és nehezebb, romlik a nyers vezetési élmény, viszont javul a komfort. Ezért nem mindegy, hogy mire kell egy autó. Boltba, oviba járósnak bőven jó a Corsa kategória. Utazni azért nem árt valami komolyabb, már csak a biztonság miatt is. Ha pedig valami sportos kell, akkor legyen minél kisebb és könnyebb.

2017. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Most dicsekszel vagy panaszkodsz?
2017. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok.

A 4-es válaszolónak igaza van.

Sokan nem létező dolgokat is magukra vesznek.

És mivel mi nők érzékenyebbek vagyunk, mi inkább magunkra veszünk egy negatív jelzőt, mint a férfiak.

2017. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
52%
Én nő vagyok, és semmilyen szempontból nem engedem beskatulyázni magam (vállalkozásom van, ebből tartom el a családot) de azt el kell ismernem, hogy vezetni baromira nem tudok, még a jogsit sem tudtam megszerezni. Egyszerűen nem látom és nem érzem az autó végeit, max. egy Smartban érezném biztonságban magam. Gondolom, sok nő van így ezzel. Persze tudom, hogy sok nő nagyon jól vezet, irigylem is őket egy kicsit :) De azt totál hülyeségnek tartom, hogy egy nőnek ne lehessen nagy kocsija, miért ne lehetne? Csomó nőt ismerek, aki nagy autót, terepjárót stb. vezet. Semmi szokatlan nincs benne.
2017. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Én csak azokat skatulyázom be, akik a városok kellős közepén vesznek ilyen autókat. Őket annyira viccesnek tartom, hogy hihetetlen. AKár nőt, akár férfit. Szív egyfolytában a parkolással meg a centizgetéssel azért, hogy 5 utcával lejjebbi munkahelyéhez elmenjen. Kegyetlen vicces. Én hivatásos sofőrködéssel foglalkozok de sose vennék ilyen ronda batár semmiket ha városban járok, mert nincs értelme. Előbb vennék valami kis 1.0-s kocsit, amivel elgalább lehet menőverezni.
2017. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Oké, eldicsekedtél az autóddal és a vezetői tudásoddal. Mi a kérdés?!


"...csak kisméretű autót szabad venniük... Bizony vannak nők, én is, akik szeretik a szép autókat."

Szép csak egy nagy autó lehet?


"A férfiakat szokta zavarni,"

Szerencse hogy nem általánosítasz!


Én férfi vagyok: csak kis autót veszek, mert gyakorlatilag csak Budapesten használom, 99%-ban egyedül, vagy másodmagammal. Nem hogy nem zavar, de marhára nem is érdekel, hogy más mit vezet.


"Én egy 5-ös, E60-as (cicaszemű) BMW büszke tulajdonosa vagyok."

Én nem vagyok büszke az autómra, mint ahogy a mosógépemre sem vagyok az. Használati tárgyak.

( Halkan jegyzem meg: az én szalonból kihozott kisautóm biztos hogy többe került, mint az, amire te büszke vagy.)


"Parkolni egyáltalán nem nehéz vele,ugyanúgy beállok vele a Lidl vagy az Aldi vagy az Árkád parkolójába, mint a szüleim Golfjával."

Oda biztos.

2017. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!