Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi miért prémium?

Audi miért prémium?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy pl.: ugyanaz a motor van egy adott típusú szoba octaviaba, golfba, a4-be a6-ba és ezekből mégis csak az Audi a prémium. Úgy tudom a passat padlólemezére is épül, és full Volkswagen az egész. Ennyi erővel szoba vagy vw autói is lehetnének prémiumok. Mi a különbség?

2017. aug. 2. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Miért prémium az Audi? Miért prémium a BMW, a Mercedes?

Melyik a jobb: Audi, BMW, Mercedes? Melyiknek nagyobb a presztízse?

Nem unjátok még ugyanazt a szart ezredszer is megkérdezni? Miért nem keresel rá a régebbi kérdések és válaszok közt?

2017. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Aki nem tud a kérdésre válaszolni, az minek jön ide okoskodni??????


Hogy valami mitől prémium, az az újkori ára.


SOkan azt hiszik, hogy menő kocsi van alattuk, mikor a szros audijukat 200 ezerért vették.

De ha újonnan vennék...

Egy átlag magyar családnak esetleg egy 3 milliós új autóra telik, sokszor az is hitelből, de egy 10+ milliósra már nem.

Hát ettől prémium.

És hogy miért kerül ennyibe, az pedig a marketing.

2017. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Pedig nem az auto ara miatt lesz premium. A legtobb magyarorszagi bmw, audi, mercedes nemetorszagban lerugott, kiszuperalt roncsok, amivel itt eloadjak magukat a panellako kispocsu nyomik.
2017. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

"Hogy valami mitől prémium, az az újkori ára."

Ekkora baromságot már rég hallottam (bár itt a gyakorin egyre gyakrabban). Számodra gondolom ez is prémium:


[link]


Menj ki vele egy komoly autóstalira, körberöhögnek. :-)

Senkit nem fog izgatni, mennyi volt az újkori ára, csak az, hogy ez most jelenleg egy fos. Okoska...

2017. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Mi az h szoba? Ez vmi tájszólás?

Amúgy technika, felszereltség, anyagminőség. Egy octavia és egy audi között ugyanabban az évjáratban nagyon is nagy a különbség.

Mióta tesznek Audiba A6- ba ugyanolyan motrot, mint egy golfba, v octaviaba?

2017. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Rosszul tudod.

Az Audi A4-től felfele jellemzően hosszmotoros, míg a VW és konzervatívabb társai keresztmotorosak, tehát jellemzően nem ugyanaz a motor néhány kivételtől eltekintve.

Az új technikai vívmányokat mindig az Audi kapja meg elsőnek a konszernen belül és csak évek multán szivárognak le a nem prémuim kategóriába.

2017. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"ugyanaz a motor van egy adott típusú szoba octaviaba, golfba, a4-be a6-ba és ezekből mégis csak az Audi a prémium. Úgy tudom a passat padlólemezére is épül, és full Volkswagen az egész. Ennyi erővel szoba vagy vw autói is lehetnének prémiumok. "


Tulajdonképpen igen. Az, hogy egy Skodában is elérhetőek ugyanazok a motorok, mint az Audiban, nem azt jelenti, hogy az Audi szar, hanem inkább hogy a Skoda fassza.

Meg aztán hadd tisztázzuk a prémium autó fogalmát: nem azt jelenti, hogy mennyire menő, hanem hogy milyen felszereltségek érhetők el az adott autóba, mennyire személyre szabhatóak, és milyen motorokkal érhető el. És az A4-ben nem az 1.6-os benzinmotor az érdekes, hanem az, hogy V6-os 3.0 TDI is rendelhető bele. Vagy 4.2-es V8. Tehát felszereltség.

2017. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aki értelmes kommentet írt annak köszönöm. Amikor azt írtam hogy ugyanaz a motor akkor pl a PD tdi-nél az rs octaviaba, gtd golfba 2.0 A4 és a6-ba ia ugyanaz a motor volt ilyesmire gondoltam. Bmw -nél nagyon sok dologban tapasztaltam miért prémium, csak az Audinál annyira minden a konszernre hajaz, hogy tényleg néha nem tudtam már miért is az.
2017. aug. 2. 21:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Szoba az Skoda akart lenni, autokorrekt kijavította, nem vettem észre.
2017. aug. 2. 21:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy autó nem csak motorból és padlólemezből áll. Nagyon sok múlik prémium érzetben az utastér anyaghasználatában az ülések minőségén, a kijelzőkön és egyéb részleteken.

Pl az is csak egy apróság, hogy a motorháztető pálcikával manuálisan megtámasztós, vagy teleszkóp nyomja fel. Nem nagy dolog persze ez, de a teleszkópos mégis jobb minőségérzetet ad.

Ilyen és ehhez hasonló apróságokban jobb az Audi a Skodához képest. Ezért vannak "prémiumabb" modellei. Nyilván lehet ellenpéldát is felhozni. Egy fullos Octavia "prémiumabb", mint egy alapfelszereltségű 1.6-os A3-as.

2017. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!