Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KRESZ-vizsgát szeretnék...

KRESZ-vizsgát szeretnék tenni, mennyi ideig tart a kurzus és milyen a vizsga?

Figyelt kérdés

Szeretném letenni a KRESZ vizsgát, ám nem tudom, hogy a rendes, órára bejárós megoldással éljek, vagy próbáljam meg az online kurzust; vélemények, tapasztalatok? Mennyi ideig tart és hogyan néz ki egy nem online KRESZ kurzus?


Illetve mennyire lenne embert próbáló Budapesten elkezdeni a vezetést? Köszi!



2017. aug. 3. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a kresz tanfolyamnak a világon semmi értelme nincs, csak lehúzás. Amerikában otthon tanulod a kreszt és vizsgára jelentkezel be, az sokkal emberibb rendszer. Én ha jól emlékszem 20-30 ezer forint körül fizettem csak a tanfolyamért, ami annyiból állt hogy beültünk egy terembe és a kresz-könyvet lapozgattuk. Ha van online lehetőség akkor én azt választanám, szerintem nem ad semmit hozzá a tanfolyam. A magolást otthon is meg tudod oldani, a lényeges tudás meg úgy is a forgalomban ragad rád.


Szerintem mindenképp érdemes Budapesten kezdeni vezetni. Használd ki hogy ott van melletted az oktató, segít neked ha bizonytalan vagy. Ha ott megtanulsz vezetni akkor vidéki városokban pite lesz. Én egy kisvárosban tanultam vezetni, 2-3 évig itt rohangáltam csak kocsival, aztán amikor Budapestre kerültem gyakorlatilag újra kellett tanulni a vezetést, más kategória. Ha ott oktatóval lenyomsz 30 órát és magabiztos leszel akkor neked ilyen gondod nem lesza vidék meg megkönnyebbülés lesz forgalom és parkolás szempontjából.

2017. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk az oktatónk gyakorlati órák az tartott. Rajzokkal, szituációkkal. Még a könyvet sem kellett megvenni, mert vissza kellett adni, illetve mindenki otthon tanulmányozta. Szóval oktató függő is az, hogy milyen órákat tart. 30-at fizettem a tanfolyamért, majd pár ezret a vizsgáért, ami teszt jellegű volt. Mi a tesztes kérdés sorokat CD-n megkaptuk, és otthon gyakoroltuk. Egy kérés sem tért el a CD-s teszt kérdésektől.

Egyik ismerősöm on-line csinálta, de neki sokkal több ideig tartott, illetve neki nem tetszett, ugyanis eléggé követhetetlen volt az egész. Egy jogosítvánnyal rendelkező ismerősével egyszerre tanulta az anyagot és volt, hogy még a tapasztalt sem tudta kibogozni, hogy mégis mit jelent néhány mondat, mert olyan kacifántosan volt az anyag elkészítve.

Az időtartamról annyit, hogy én talán 1,5 hónapot jártam a tanfolyamra heti egyszer. Ismerősöm az on-line oktatással majdnem 3 hónapig csinálta a tanfolyamot.

A budapesti vezetésről nem tudok nyilatkozni, de nagyon sok függ az oktató mentalitásától is.

2017. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 29 ezer forintot fizettem a kresz tanfolyamra, úgy gondolom, nekem hasznos volt. A legfontosabb dolgokat részletesen átvettük, több próbavizsgát is csináltunk. Én 3 hétig, heti háromszor jártam délutánonként, de a suliban volt lehetőség olyan tanfolyamra is amit egy hét alatt lenyomtak persze akkor napi több órában. Én ezután elég sokat tanultam és gyakoroltam, elsőre sikerült, de nem volt könnyű, így állítólag sokan buknak.

A vezetés Budapesten.. Tudni kell rólam, hogy én az életben nem vezettem azelőtt, és az első órákon szinte remegtem az izgalomtól. Óbudán tanultam meg vezetni, ami azért nem egy könnyű pálya, de úgy gondolom, ha kicsit tovább is tartott, mint például egy kevésbé forgalmas helyen, mégis többet sikerült így megtanulnom, tapasztalnom.

2017. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. szept. 6. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!