Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS teljesen tanacstalan...

Caddy23 kérdése:

SOS teljesen tanacstalan vagyok! Milyen autot vegyek 2005 korulit,1.6 benzin vagy nagyobb,1 millio korul ami megbizhato is?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldonteni, en a kov gondoltam, de barmilyen tanacs jol jon : Mazda 3, Opel Astra(twinport)

2017. aug. 9. 08:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ford Focus GHIA 1.8 benzinest. A világból kivisz komolyabb szervizköltség nélkül.
2017. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

En azt mondanam hogy semmilyet. 2005-ben az autok mar tul flancosak motorikus szempontbol. Nem megbizhatoak, javitasuk pedig draga. Egy ilyen auto mar tul öreg a beleépitett hibaforrasokhoz képest.

Akkor mar inkabb egy kicsit menj vissza az idöben és végy egy 1995-2002 -es japan gépet. Mazda, Carisma, Lancer, Carina E. Csucsgépek, alkatrészeik olcsok, annal is inkabb mert nem szükségesek...:-)

No persze, olyat kell valasztani amiben VALOBAN nagyon kevés km van. Van ilyen, csak nem otthon. En most mentem el egy husz éves, 66000 km-es Carina mellett (mert mar vettem egy masikat), és most latok egy 98-as Lancert 74 000 km-rel. Na, egy ilyen auto kivisz a vilagbol, olcso, a fenntartasa is az, és abszolute nem lopjak...

2017. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Talaltam egy Mazdat 3-ast, 1.6 benzin realis 122.00 km ,rozsda meg nem annyira van rajta. Valoszinuleg o lesz a kivalasztott :)
2017. aug. 22. 07:24
 14/20 anonim válasza:

Az rossz auto nem lehet. A Mazdakat gyakran szidjak a rozsda miatt, de emögött csak az van, hogy ez a marka Ausztriaban nagyon elterjedt. Volt olyan év hogy a futo kocsik 11 %-a Mazda volt. Es azutan sok Magyarorszagon kötött ki. Marpedig az osztrak kocsik rohadnak, az utak erös sozasa miatt. Nem mazda- hanem labancspecifikus. Az én 15 éves Mazdamon rozsdafolt sincs, igaz, azt sem tudja mi az a so vagy téli ut...

Ha a tiéd nem rohad, akkor jo lesz. Sok szerencsét hozza.

2017. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

De pont azt írja, hogy már rohad.

A felületi rozsda 1,5-2 év alatt berágja magát úgy, hogy lehet kasztnizni. Felejtős egy ilyen autó hosszabb távra

2017. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Azt bizony a kérdezönek kell tudnia hogy pontosan mit jelent a "rozsda meg nem annyira van rajta".

En speciel régijapan-hivö vagyok, kevés km-rel és déli beszerzéssel, nyilvan a so miatt. Se német, se holland és föleg nem labanc. A legjobb a délfrancia eredet.

2017. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A tengeri sópárás levegő mond valamit?:)
2017. aug. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
En Romaniaban lakom(Eedely), az auto itt futotta az osszes km. Jelenlegi tulaja egy tengeresz Fekete tenger kornyekerol, azert is van benne csak ennyi km. Azt mondta, hogy az egyik sarvedon jelentek meg apro rozsda foltok, de kijavitotta ujra volt festve. Az aljat amugy sem fogom tudni megnezni,nem lesz lehetosegem servicbe vinni. Ez a kozeli tengeri levego tenleg rossz hatassal lehetet a kasznira ?
2017. aug. 23. 11:02
 19/20 anonim válasza:
Igen. Nagyon egészséges.
2017. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ahhoz hogy artson, a tengeri levegö sojanak el kell érnie az autoig. Ez a széltöl, a paratartalomtol és a tavolsagtol függ. A tavolsagot szaz méterekben mérjük (= ilyen különbség mar sokat szamit), a paratartalom erösen befolyasol. A mediterran klima szaraz, ezért nem art az ottani sos viz, hacsak nem egészen a parton all a kocsi.

A Fekete-tenger melléke mar parasabb.

De mindez össze nem vethetö a labanc sozassal.

2017. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!